Zeynep Şişe / Tuğba Karaçalı

Sakaryalı bisiklet severlerin fenomen olan “Haydi, Sakarya Bas Pedala” programı ayda bir kez yayınlanıyor, Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu, ‘programının 9. bölümü yayınlandı.

Toplu ulaşım pahalı olunca

Sakaryalılar şehir içi dolmuş ücretleri pahalı olunca bisiklete yöneliyor. Genelde yaşlılar ve okulları uzak olan lise öğrencileri bisiklet kullanıyor. Haydi, bas pedala programı mikrofonlarına konuşan bisiklet sürücüleri, neden bisiklet kullandıklarını anlatılar.

Bisiklet park yerleri artıyor

Sakarya’da bisiklet kullanımı artarken şehirde Sakarya Büyükşehir Beleyesi bisiklet park yerlerini artırdığını sokaklarda görmek mümkün.

2 yılda 258 bisiklet sürücüsü öldü

SEDAŞ “Müşteri deneyimini en iyi yöneten marka” ödülü aldı SEDAŞ “Müşteri deneyimini en iyi yöneten marka” ödülü aldı

Sakarya’da bisikletle ulaşım sağlayan vatandaşlar araç sürücülerinden şikâyetçiler. Özelikle bazı toplu taşıma hizmeti veren sürücülerinden şikâyetçiler.

Bisiklet sürücüleri trafik güvenliği önleminin alınmasını istiyorlar. Araç sürücülerin yollarda bisiklet sürücülerine trafik kurallarıyla gerekli dikkati özeni göstermelerini istiyorlar. Sakaryalı vatandaşlar en çok şikâyeti şehir içi dolmuş sürücülerinden yana yapıyor.

Bisikletli yaşam platformu, son iki yılda 258 bisikletlinin trafikte hayatını kaybettiğini ve kazaların tamamının araç sürücülerinin, bisikletlilere arkadan çarpmasıyla meydana geldiğini açıkladı.

Türkiye ve Sakaryalı bisiklet severlerin çok özel programı Haydi, Sakarya pas pedala programını halk54.com kamerasından keyifle izleyebilirsiniz iyi seyirler.