HALK54

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 ildeki 12 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek.

'Yatırımcılara duyuru' denilerek satışa çıkan parseller arasında Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan Büyükşehir Terminalinin yakınındaki bir parsel de bulunuyor.

Vitrine çıkarılan Büyükşehir Terminalinin yakınındaki 44 dönüm büyüklüğündeki arsa için ihale şartnamesi bedeli 12 bin TL olarak belirlendi. Arifiye ilçesindeki Hanlıköy Mahallesi 1091 ada 27 parsele kayıtlı 43 bin 131,60 metrekare yüzölçümüne sahip arsa için 12 milyon TL geçici teminat yatırılması gerekiyor. 

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık" usulüyle düzenlenecek ve görüşmelere devam edilenlerle gerçekleştirilecek açık artırmayla sonuçlandırılacak. Gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları, kooperatifler, vakıflar, gayrimenkul yatırım fonları ile belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernekler, ihaleye katılabilecek.

Emekli maaşına üç formüllü zam planı! Kök aylığa kademeli artış Emekli maaşına üç formüllü zam planı! Kök aylığa kademeli artış

Yatırımcıların önüne çıkarılan Büyükşehir Terminali yakınındaki arsa için son teklif verme tarihi 10 Kasım 2023 Perşembe olarak açıklandı.