19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Meydanına kadar süren Gençlik Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile devam edip, Yeni Spor Salonunda son buldu.

105. YIL

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105’nci yıldönümü ve “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle düzenlenen kutlama programı ilçe protokolü, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Gençlik Yürüyüşüyle başladı. Hendek Kaymakamlığı önünde toplanan İlçe protokolü, öğretmen ve öğrencilerden oluşan kortej, Muammer Sencer Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanına kadar Dev Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı eşliğinde yürüyerek halkı selamladı. Gençlik Yürüyüşü vatandaşlar tarafından büyük beğeni aldı.

CUMHURİYET MEYDANINDAKİ TÖRENE YOĞUN KATILIM

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Çelenk sunma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Cihat Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Askeri erkan, Bürokratlar, Daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Okul müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürünün anıta çelenk sunmasının ardından törende saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak Cumhuriyet Meydanındaki tören son buldu.

KUTLAMALAR YENİ SPOR SALONUNDA SON BULDU

Sakarya'da sarıkız örümceği görüldü Sakarya'da sarıkız örümceği görüldü

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreni sonrası İlçe protokolü ve vatandaşlar Hendek Yeni Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü halkı selamladı. Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Yavuz Selim Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından, Hendek Orhangazi Anadolu Lisesi, Hendek Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından şiirler okundu. Halk Eğitim merkezi folklor ekibi, Hendek Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi, Eğitim Fakültesi, İmge Okulu öğrencileri tarafından çeşitli yörelerin halk oyunları oynandı. Hendek Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Hendek İmam Hatip Ortaokulu, Hendek Jimnastik Spor Kulübü, Aras Derin Spor Kulübü sporcuları tarafından ise güreş, jimnastik ve karate gösterileri yapıldı.  Gösteriler sonrası kutlamalar sona erdi.

Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 8Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 7Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 5Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 6Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 4Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 2Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi 3Hendek’te 19 Mayis Coşkuyla Kutlandi