Hendek Şehit Ali Gaffar  Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine “İkili Eğitim istemiyoruz” tepkisi damga vurdu. Karne Töreni sonrası okul bahçesinde toplanan öğrenci ve veliler yıkılması düşünülen Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerinin Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu öğrencileri ile bir arada eğitim görmelerini istemediklerini söyledi.

Dikkat çeken iddia: Türkiye’den Rusya’ya iPhone 14 satışı Dikkat çeken iddia: Türkiye’den Rusya’ya iPhone 14 satışı

Bülent Yaman

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının son gününde Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu’nda  öğrenci ve veliler ikili eğitim tepkisinde bulundu. Okullarının apart okul veya kiralık okul olmadığını belirten kalabalık, “Bu duruma razı değiliz ve yetkililerin bu kararı gözden geçirmelerini istiyoruz” dedi. Veliler, “Atike Hanım Lisesi yarım dönem Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu eğitim gördü. Yenimahalle ilköğretim okulu yıkıldı 3.5  yıl burada eğitim gördü. İmam hatip ortaokulu olarak da burada eğitim yapıldı. 3 okul aynı anda burada eğitim yapıldı” dedi.

Tepkilerini dile getiren veliler, “Şimdi de Hendek lisesi yıkım kararı sonrası burada öğretim görecek deniyor. Bizim çocuklarımız öğleden sonra okula gideceksin ve gece karanlığında okulda çıkacaklar. Hafta içi okul sonrası çocukların tamamlayıcı kursu oluyor.Spora gidenler var.Karate, güreş, jimnastik,futbol ve bu durumda yine bizim çocuklarımıza mağdur edilecektir” diye konuştu.

Tepkili kalabalık, “ Hendek'te aynı ölçekte bir çok okul var ve bu okullar değerlendirilsin.Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu apart okul veya kiralık okul değil. Bu duruma razı değiliz ve yetkililerin bu kararı gözden geçirmelerini istiyoruz. Hendekte yeni bir modern okulun yapılması bizi mutlu eder. Ancak her yıkılan okulun yükü her defasında sadece Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu’na yüklenemez” dedi.

Tepkisini sürdüren kalabalık, “Okulun giriş çıkış saatlerinde servis araçları ve velilerin araçları trafik tamamen karmaşa ya dönerken birde lisenin gelmesi çıkılmaz hal alır.okulun fiziki şartları kendi öğrencisine yetersiz gelirken birde üzerine Anadolu lisesinin gelmesi ve ortaokul öğrencileri ile liseli öğrencilerin birlikte okumaları sorunlar yaratacaktır. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek bu duruma yetkililerin kayıtsız kalmamasını istiyoruz” dedi.

“İkili eğitim istemiyoruz” diyen velililer, “Milli Eğitim Bakanlığı, Sakarya Valiliği, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hendek’te bulunan Siyasi Parti temsilcileri bu durumu düzeltsin” dedi.

de84114d-9dcb-4178-b6e3-eccb3c861d5d9a804ca7-e265-4d3d-aadb-b9d966e622f4