ÇALIŞMALAR KURTKÖY MERKEZDEN BAŞLADI

Hendek Belediyesi tarafından plan çalışmaları tamamlanan Yeşilyurt, Uzunçarşı, Kurtköy, Kocaahmetler, Hacıkışla, Soğuksu, Sivritepe mahalleleri AGDAŞ’ın yatırım programına alınmasıyla birlikte doğalgaza kavuşuyor. Doğalgaz Altyapı çalışmaları adına ilk kepçe Kurtköy Merkezde düzenlenen törenin ardından vuruldu. Programa AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, AĞDAŞ ve Yüklenici Firmanın yetkilileri, Muhtarlar, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ: 5 YIL SONUNDA DOĞALGAZSIZ MAHALLEMİZ KALMAYACAK

Siyasi çalışmalar süresince Hendek’in mahallelerinde en önemli ihtiyacın doğalgaz olduğuna vurgu yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “ Özellikle hanımefendi kardeşlerimizin bizlerden doğalgaz konusunda çok fazla talepleri oldu. Biz gezdiğimiz her mahallede doğalgazsız mahallemiz kalmayacak diye söz verdik. Bize 5 yıl süre verin 5 yıl sonunda bunu gerçekleştireceğiz. Bu sözü verirken şahıs olarak değil AGDAŞ Genel Müdürümüze, Sayın Vekilimiz Ali İnci’ye Sayın Kaymakamımıza, Bürokratlarımıza güvenerek sizlere söz verdik. İlk kepçeyi bu bölgeden vurduk. Bu yıl içerisinde tamamlanabilirse Yağbasan Mahallemize kadar tüm mahallelerimiz doğalgaza kavuşacak. Bizlere bu konuda cansiperane destek veren ve ilçemizin belediye başkanlığını yapmış ve şu anda ilçemizin Milletvekili olan Sayın Ali İnci’ye sizler huzurunda çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Kendisini sevdalısı olduğu Hendek için hizmet yapılmasıyla alakalı olarak her fırsatta sıkıştıracağımızı buradan da tekrar ifade ediyorum. Bu hizmetlerin yapılabilmesi için uyum şart. AGDAŞ Genel Müdürümüz Mesut Yaşar Uzun’a Siyasi parti ilçe Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize, Kamu Kurumlarımıza ve Sayın Kaymakamımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Uyum içerisinde Hendek halkına ne hizmet etme noktasında ne gerekiyorsa birlikte yapacağız” diye konuştu.

KAYMAKAM ACIR: HAYIRLI OLSUN

Medeniyetin simgelerinden birinin Doğalgaz olduğunu ifade eden Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise yaptığı konuşmada, “ Çağımızda mahallelerimizde doğalgazın olmaması büyük bir eksikliktir. Bu nedenle böylesine hayırlı bir açılışa iştirak etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duruyorum. Bu çalışmada emeği geçen başta Sakarya Milletvekilimiz Ali İnci'ye, Belediye Başkanımıza, AGDAŞ Yetkililerimize, Yüklenici firmamıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kısa sürede tüm mahallelerimizin doğalgaza kavuşacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

ADD çelenk törenine katıldı ADD çelenk törenine katıldı

SAKARYA MİLLETVEKİLİ İNCİ: HENDEK BİZİM SEVDAMIZ

Yeşilyurt Mahallesinin kendisi için çok önemli olduğuna vurgu yapan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci yaptığı konuşmada; “ Milletvekili seçimlerinde benden özellikle doğalgaz talebinde bulunmuştunuz. Bende o zaman sizlere doğalgaz sözünü vermiştim. Aynı şekilde Kazımiye mahalle sakinlerimizin de böyle bir talebi olmuştu. Onlara da aynı şekilde bunu getireceğimizin sözünü vermiştik. Keza Sarıyer mahallemiz de aynı şekilde. İlk etapta Kazımiye, Kahraman, Lütfiyeköşk ve Sarıyer mahallelerimize gazı vereceğiz demiştik. Daha sonrasında milletvekili olduktan sonra şu anki çalışma başlattığımız alanlarımızdan Kurtköy Yeşilyurt mahallemize konumu itibariyle daha önce gelmesi gerekiyordu. Şu ana kadar beklemesi bizim ayıbımız. Diğer yandan Puna Ortaköy, Çayırbaşı, Martinler gibi mahallelerimize de öncelikle gazın ulaşması gerekiyor. Allah nasip ederse Yeşilyurt mahallemizden başlayarak çevresindeki tüm mahallelerimizi doğalgaza kavuşturacağız. Ve ardından Puna Ortaköy ve çevresindeki tüm mahallelerimizle birlikte nasip olursa doğalgaz hattını tamamlayacağız. 2004 seçimlerinde Hendek Belediye Başkanıyken Sakarya’da gaz yokken biz gaz reklamı yaptığımızda bize inanmadılar. İtimat edin biz Allah’ın izniyle bunu gerçekleştireceğiz dedik sonrasında Zonguldak’a giden boru hattından gazı aldık. Sakarya Yenicami de gaz verilmeden Hendek’in tüm sınırlarındaki evlere doğalgazı verdik. Geçen 5 yıllık süreçte doğalgaz firması Hendek’te hiçbir şekilde yatırım yapmadı. Bunu bakanımıza da ilettim. Sağ olsun bunların hepsinin verilmesi talimatı verdi. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu gazın yapılması için talimat veren kendisidir. Kıymetli hemşehrilerimiz ben vekiliniz olarak Hendek’te o zaman 7 tane vekil adayımız vardı. Bu 7 adaydan sadece 3 tanesi seçildi. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bunun karşılığında sizlere hizmet etmek görevimiz. 1 dakika durmak yok. Yeşilyurt mahallemize ve Akyazı'ya Futbol sahası sözümüz vardı. Bakan beyden bununda sözünü alarak talimatlarıyla Stadımızı tamamladık. Muhtarlarımızla, Belediye Başkanımızla birlikte işbirliği içerisinde güzel hizmetleri Hendek’e kazandıracağız.” dedi.

Yeniden kazanan ve devam eden tüm muhtarlara başarılar dileyen AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci konuşmasının sonunda vatandaşların odun kömür dertlerinin artık sona erdiğini ifade ederek bu yıl içerisinde çalışmaların tamamlanacağının müjdesini verdi.

Program, kurdele kesim töreni sonrası kurban kesimi ve dua edilmesiyle birlikte son buldu.

5-2764 (1)-2912-7710-1119-1208-146