Köpekleri sahiplendirmek istiyor Köpekleri sahiplendirmek istiyor

Halk54 Haber Merkezi

TV 264 ekranlarında her Cuma akşamı saat 21.00’de canlı yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programında gazeteciler Hüseyin Cumalı, Zafer Tokuş ve Safa Polat yaklaşan seçimleri konuştu. Gazeteci Zafer Tokuş’un “CHP’den kimler milletvekili aday adayı olur” sorusu ve ardından “SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın adı geçiyor” sözleri üzerine gazeteci Hüseyin Cumalı önemli bir açıklama da bulundu.

Geçen yıl Sakarya’ya gelen ve yaptığı ziyaretler sonrasında Sivil Toplum kuruluşları ile kanaat önderleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan’ın, “Tek ümidimiz sizsiniz, sizi bekliyoruz sayın genel başkanım” dediği söyledi. Bir gazeteciden Alişan’ın tam cümlesini yayın sırasında isteyen ve gelen cevabı canlı yayında paylaşan Cumalı; “Hasan Alişan aday olabilir” dedi.

Gazeteciler Tokuş ile Polat ise Başkan Hasan Alişan’ın CHP’ye yakın olduğunu belirterek,  2010 yılında Alişan’ın aday olmasının gündemde olduğunu anımsattı. Programın ilerleyen dakikalarında Alişan’a mesaj yazan Safa Polat, “Hasan Alişan şimdi mesaj attı. Hiçbir siyasi partiden milletvekili aday adayı olmayacağını söyledi” dedi.