Hüseyin Cumalı’nın haberi

6 BELEDİYE BAŞKANI DAVETLİ
Olaylı geçen SESOB Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda sulan durulmuyor. SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın “Herkes haddini bilecek” diyerek yapmak istediği siyasi algının yankısı sürerken bu kez de başkanlar kurulu toplantısına neden 17 belediye başkanından 6’sını davet ettiği gündeme geldi. SESOB tarafından ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra basın kuruluşları gönderilen e-mailde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın ismi yazıldı.

0190b0a3-4118-4e3d-a170-ac901dc13da1

Açlık sınırı 14 bini, yoksulluk sınırı ise 41 bini aştı Açlık sınırı 14 bini, yoksulluk sınırı ise 41 bini aştı

11 BELEDİYE BAŞKANI DAVETSİZ
Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi dahil 17 belediye olmasına rağmen SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın belediye başkanları arasında bile ayrımcılık yapmasına büyük tepki geldi. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Ökten Özten, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Pamukova Belediye Başkanı Güven İbrahim Övün, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay ise başkanlar kurulu toplantısına çağrılmadı.

23811a12-c7b8-4bed-b23b-58430afed076

BAŞKANLARI SINIFLANDIRIYOR MU!
SESOB toplantısında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi toplantıya çağırırken davetiyeyi Büyükşehir Belediyesi güvenliklerine verdiren ve Başkan Yüce’yi telefonla arayıp nezaketen davet yapmayan, Başkan Yüce toplantıya katılmayanca hem esnaf ile başkan Yüce’nin arasını bozmaya, hem de şehirde siyasi algı yapmaya kalkan, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı kürsüye çağırırken “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar” diye çağıran, bunlar yetmiyormuş gibi Başkan Ekrem Yüce’ye hak etmediği eleştirileri getiren Başkan Alişan neden 6 başkanı davet etti de 11 başkanı davet etmedi! Hasan Alişan belediye başkanlarını sınıflandırıyor mu! Belediye başkanları arasında çifte standart mı yapıyor!

cda2c859-42b8-4715-b161-a53d821fef60

Sakarya’da iki gündür konuşulan bu konuyla ilgili olarak ise henüz SESOB’tan resmi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan toplantıya çağrılmayan bazı belediye başkanlarına yakın isimler ise yapılan ayrımcılığın hoş olmadığını, eğer SESOB gibi esnafın Sakarya’da başı olan bir kurumun isim yazarak belediye başkanlarını çağıracaksa herkesin ismini yazması gerektiği vurgulandı. Yapılan bu sınıflandırmanın kuruma zarar vereceğini de belirten kaynaklar, “Esnafın başı olan Hasan Alişan’ın amacı ne anlamış değiliz. Ama şu kadarını söyleyelim yapılan bütün bu hareketler şık olmadı!” dedi.


----------

İŞTE O RESMİ DAVET E-MAİLİ


Sesob Mail

14 EYLÜL PERŞEMBE SAAT 10:30 Başkanlar Kurulu Toplantısı Hk.


Sayın Basın mensupları,
14 Eylül Perşembe günü saat 10:30 da Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin her yıl düzenlemiş olduğu Başkanları Kurulu toplantısı SEN Otelde gerçekleştirilecektir.
 
Başkanlar Kurulu toplantısına Sakarya Valisi Yaşar KARADENİZ, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan YAVUZ, Sakarya Milletvekilleri, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu IŞIKSU, Erenler Belediye Başkanı Rahmi ŞENGÜL, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf ALEMDAR, Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, Akyazı Belediye Başkanı Bilal SOYKAN, Ticaret İl Müdürü Emre ATMACA, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanları ve teşkilatımıza bağlı 61 meslek odası başkanlarımız davet edilmiştir.
Siz değerli basın mensupları da davetlidir.
İyi çalışmalar dilerim.