Adapazarı Hızırtepe Mahallesi'nde son bir aydır vatandaşların geceleri sopalarla nöbet tuttuğu hırsızlık olayı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bir aydır yakalanamayan hırsız şüphelisi gece saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Olayı duyan Hızırtepeliler şüpheliyi linç etmek için sokağa döküldü. Polis zanlıyı saatler süren ikna çabalarının ardından ekip aracına bindirdi.

Son bir haftada 3 bin 272 göçmen sınır dışı edildi Son bir haftada 3 bin 272 göçmen sınır dışı edildi

Olay Adapazarı ilçesi Hızırtepe Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre mahalleliler son bir aydır kendilerine musallat olan hırsız veya hırsızların bir türlü yakalanamaması sonrası geceleri ellerinde sopalarla nöbet tutmaya başladı. Geceleri sopalarla nöbet tutulmasına rağmen hırsızların yine evlere dadanması mahallelinin sabrını taşırmıştı. 

KOVALADILAR AMA YAKALAYAMADILAR
Bir türlü yakalanmayan hırsızlar geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde sopalarla nöbet tutan gençler tarafından fark edildi. Hırsızları kovalayan gençler koşuşturma sonucu hırsızları yakalayamadı.

POLİS SAATLER SONRA ANCA EKİP ARACINA BİNDİRDİ
Yaşanan bu olay sonrası mahallede sinirler gerilirken gece saatlerinde mahallelinin içine su serpen bir haber geldi. İki hırsızlık şüphelisinden birinin polis tarafından gözaltına alındığı haberi sonrası mahalleli sokağa indi. Polis şüpheliyi linçten kurtarmak için saatler sonra anca ekip aracına bindirebildi.

Edinilen bilgilere göre şüphelilerin yabancı uyruklu olduğu öğrenildi. 

Polis olay ile ilgili soruşturmasına devam ediyor. (medyabar)