Hizmet-iş Sendikası ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve bünyesine bağlı iştirak çalışanlarını kapsayan ara zam ek protokolleri imzalandı.

Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir konuya ilişkin teşekkür mesajı yayımladı. Gökdemir mesajında şu ifadelere yer verdi:

Turna Balığı yakalama yarışmasında üçüncü etap gerçekleşti Turna Balığı yakalama yarışmasında üçüncü etap gerçekleşti

"Yetkili olduğumuz Belediyelerde 2023 yılı başında yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmelerinde günün şartlarına uygun sözleşmeleri imzalamıştık. Hükümet tarafından asgari ücrete 2023 yılı temmuz ayı itibari ile bir artış uygulanmıştır. Yıl başında yapmış olduğu ücret skalaları bozulmuştur. Yetkili olduğumuz tüm Belediyelerimizi ziyaret ederek ek protokol taleplerimizi dile getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem YÜCE’ ye talebimizi ilettiğimizde imkanlar dahilinde en iyisini yapacağını beyan ederek ilgili bürokratlarına gerekli talimatları vermişti. Yapılan çalışmalar neticesinde ilave ek zam yapılmıştır.

“Enflasyonla Mücadele, Milli Bir Mücadeledir”

“Enflasyonla mücadele, milli bir mücadeledir. Enflasyonu makul noktalara çekemezsek, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinin ve ek protokollerin bir süre sonra anlamını yitirdiğini görüyoruz. Bu tablonun değişmesi için hep birlikte, enflasyonla mücadeledeki kararlılığımızdan vazgeçmeden, ancak bu geçiş döneminde mümkün olduğu kadar ücretlileri, çalışanları da mağdur etmeden, adil ve hakkaniyetli bir paylaşımla bu süreci tamamlamamız gerekiyor”

“Dengeyi Birlikte Oluşturmaya Çalışıyoruz”

Belediyelerin zor şartlar ve imkânsızlıklarına rağmen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan ek sözleşmelerde gelinen noktayı önemsiyoruz, “Tabii ki gönlümüzden daha fazlası verilsin istiyoruz. Belediyelerimizin bu rakamlara gelirken ne kadar zorlandığını da biliyorum ama bütün bunlara rağmen bu şehre hizmet eden emekçilerimizin de derdine derman olmak durumundayız. Dengeyi birlikte oluşturmaya çalıyoruz”

“Teşekkür Ederiz”

Üyelerimizi enflasyona ezdirmemek adına yapılan görüşmeler sonucunda Büyükşehir Belediyesi ve bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimize %40 ara zam uygulandı.

Gökdemir ; Hizmet İş Sendikasi olarak temsilcilerimiz ile yaptığımız toplantı nezdinde, Bu sözleşmede sürecin başından beri iyi niyetli bir çaba ortaya koyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem YÜCE’ye ve bürokratlarına, gündüz gece demeden şehrimiz için çalışan tüm emekçi üyelerimiz adına teşekkür ederim.” İnsana ve Emeğe verdiği değeri bir kez daha gösterdi. Toplu İş Sözleşmemiz Büyükşehir Belediyemize, değerli üyelerimize ve Sakaryamıza hayırlı olsun”dedi.