Hendek Anadolu Lisesi öğrenci velileri, okulun yıkılmaması için mücadele etmeye devam ediyor.

Geçmiş yıllarda yaşanan depremler sonrası sağlamdır raporu verilen Hendek Anadolu Lisesi, için alınan ani bir kararla yıkım kararı çıktı.

670 öğrencinin eğitim gördüğü, 50 öğretmenin görev yaptığı Hendek Anadolu Lisesi ile ilgili alınan yıkım kararına Öğrenci velileri tepki gösterdi. Veliler alınan yıkım kararı için, "Bu karar çocuklarımızın geleceğini etkiler. Yeni okulumuzu yapın, ondan sonra yıkın. Çocuklarımızı başka okullarda eğitime zorlayarak, çocuklarımızın psikolojisini bozdunuz. Bu alınan yıkım kararı, Hendek şehrinin eğitim kalitesini düşürür. Yıkım kararınızı tekrar gözden geçirin, diye yetkililere seslendi.

Arifiye'de çocuklara sünnet töreni düzenlendi Arifiye'de çocuklara sünnet töreni düzenlendi

Öğrenci Velileri yıkım kararına ilk tepkiyi, ilçe kaymakamlık binasına yürüyerek verdiler. Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala, kaymakam Halil İbrahim Acır'la görüşerek, 670 Öğrencinin eğitim hayatını ilgilendiren yıkım kararıyla ilgili düşüncelerini Kaymakam Acır'a aktardı. 

Hendek Lisesi Velileri kendi aralarında kurdukları Watsapp grubunda okul yıkımının engellenmesi için mücadeleye devam ettiler. Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala, okul yıkımı kararını Av. Ahmet Nalbant'ın yardımıyla yargıya taşıdı. 

HUKUKSUZ YIKIM YARGIYA TAŞINIYOR

Hendek Lisesi mezunu olan Av. Ahmet Nalbant bu konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Ahmet Nalbant paylaşımında; "Bir zamanlar öğrencisi olduğumuz ve şimdiki adıyla Hendek Anadolu Lisesi Binasının hukuksuz yıkılmasına bizim de gönlümüz razı olmadı .Okul Aile Birliği ve Hendekliler adına bu konuda duyarlı olan Erol Çetinkala arkadaşımın adına dava dilekçesini hazırladık .Yargı kararını verecektir elbet. Ama önemli olan bütün siyasi faktörlerin ve sosyal kuruluşların bir araya gelerek Hendek adına geleceği etkileyecek konularda şeffaf ve Hendek adına güzel kararlar alabilmesidir. Hendek geçmişiyle güzel..." Dedi.