Moderatör Hakan Turhan, gazeteciler Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı her hafta Cuma günü saat 21.00’de TV 264 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor’da yine dopdoluydu. Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet’i göremediğini anımsatan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Amerikan filmlerinde olur. Vietnam’daki esiri kurtarmak için eski askerler toplanır. Biri çiftçidir, biri dağ başında köpeğiyle yaşar, biri pizzacı da çalışır. Sonra bir rütbeli gelir ve eski takımı toplar. İşte Zafer Adalet seçim öncesi böyle yaptı. “Eski takımı topladık, gümbür gümbür geliyoruz” dedi. Peki o eski takım nerede!” deyi sordu.

Kamuya 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapıldı Kamuya 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapıldı

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde “Eski takımı toplardık. Demokrat Parti gümbür gümbür geliyor” diye ortalığı inleten Adalet’in  yerel seçimler öncesinde ortalıkta görülmediğini anımsatan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Ali Dünya, Mehmet Mangıroğlu, İsmail Gürses, Cemal başaran, Yılmaz Er, İbrahim Nalbalt, Bahattin Aydın gibi eski isimler bir araya geldi. Hesapta 6lıoı masa kesin seçimi kazanıyordu. Seçim bitti. Masa darma duman oldu. Şimdi bakıyorum ortalıkta kimse yok. Sahi DP Sakarya İl başkanı Zafer Adalet nerede! Bir açıklama yapmıyor. Yerel seçimlerde ne yapacaklar kimse bilmiyor” dedi.

DP eski İl Başkanı İsmail Ergül ile çok samimiyeti olmadığını belirten  Hüseyin Cumalı, “İsmail Ergül tek başına iken kentle ilgili sürekli açıklyama yapardıb. Eleştiri hakkını kullanırdı. Bunlar bir açıklama bile yapmıyor. Filistin de insanlık ölüyor bir tek açıklama bile yok. Peki ama Başkan Zafer Adalet ne zaman çalışacak” dedi. İş adamı Ali Dünya ile Zafer Adalet’e yakınlığıyla bilinen Raif Ugan gazeteci Hüseyin Cumalı’nın konuştuğu o anlarda renkten renge girerken, Cumalı’nın konuşması sonrasında Raif Ugan hemen savunma kalkanlarını açması dikkatlerden kaçmadı.