Fenerbahçe sezonu Topuk Yaylası'nda açtı Fenerbahçe sezonu Topuk Yaylası'nda açtı

KADİR ŞİRİN'İN HABERİ

Sakaryaspor'da yaklaşan kongre öncesi en çok merak edilen konuların başında kimin başkan seçileceği geliyor. Kamuoyunda kulüp başkanlığı için adı geçen isimlerden birisi de iş insanı İbrahim Şahin. Şahin'in başkan adayı olacağı yönündeki iddiaları netliğe kavuşturmak için bugün Halk 54 olarak kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmede Şahin'e gündemde yer alan konuları tek tek sorma fırsatımız oldu.

Sakaryaspor büyük bir sevda

Sakaryaspor'un kendisi için çok büyük bir anlam ifade ettiği belirten Şahin, “Her zaman söylüyorum, Sakaryaspor bu şehrin en önemli markalarından biridir. Bizim için de büyük bir sevdanın adıdır. Öncelikle şunu söyleyeyim Sakaryaspor'a hizmet etmek bizim için büyük bir bahtiyarlıktır. Bu kulübe destek olmak bizi her zaman mutlu eder. Ancak benim bu süreçte başkan adayı olmak gibi bir dururumum söz konusu değil. Şu an için böyle bir gündemim yok. Abcak her zaman söylüyorum, biz sakaryaspor'a hizmet etmekten hiçbir zaman kaçmayız. Görev yapmamız gerektiğinde, davet edilirsek, görev verilirse tabii ki bu sorumluluğu almaktan kaçmayız. Ancak bizim şu an böyle bir göreve talip olmamız söz konusu değildir. Dediğim gibi görev verilirse uzak durmayız fakat şu an bizim böyle bir göreve talip olmamız söz konusu değil.” dedi.

Disiplinli hareket edilmeli

Sakaryaspor'un başarısı için disiplinli çalışılması gerektiğini belirten İbrahim Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Sakaryaspor çok büyük bir camia. Bu camianın başarılı olmasını hepimiz istiyoruz. Ancak şunu belirtmek istiyorum bu büyük camianın başarılı olması için gerçekten çok ciddi çalışmalar yapılmalı. Disiplinli hareket edilmeli. Disiplin çok önemli. Her şeyin en doğru şekilde planlanması gerekiyor. Bu açıdan yeni seçilecek başkan ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum.” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın Sakaryaspor konusundaki yaklaşımıyla ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Şahin, “Sayın Başkanımız Sakaryaspor konusunda ilgili davranıyor. Kamuoyundan yaptıklarını takip ediyorum.” dedi.