Nadir Kurtulan

Yerel seçim hızla yaklaşırken Kaynarca'da 5 siyasi partinin ilçe başkanı bir araya gelerek ortak aday çıkartma kararı verdi. Kaynarca Belediye yönetimin daha etkin, şeffaf ve adil bir hale getirilmesi amacıyla 2024 yerel seçimlerine yönelik bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ersan Ceyhan, DEVA Partisi’nden Ünal Özturhan, Gelecek Partisi’nde Özcan Uysal, İYİ Parti’den Celal Sağır ve Saadet Partisi Mustafa Tan, “Halkımızın gönüllüleri olarak, Kaynarca ilçesinin hak ettiği yere gelmesi için işbirliği oluşturarak ortak bir aday belirleme kararı aldık” dedi.

Yapılan ortak açıklamada, “Kaynarca Belediyesi için vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, 5 partinin yetkilileri olarak ilçemizin ihtiyaçlarına en iyi cevap verebilecek bir adayın belirlenmesi konusunda işbirliği yapılmış ve sonuçta ortak bir adayı kamuoyuna sunma kararı alınmıştır. Kaynarca ilçesi için belirleyeceğimiz ortak aday, deneyimli, donanımlı ve ilçemizi daha yaşanabilir kılacak projeleri hayata geçirme konusunda kararlı bir isim olacaktır. Adayımız, ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarını dikkate alacak yolsuzluktan uzak, haksızlık yapmayan ve Kaynarca'yı daha ileriye taşımak için çalışacaktır” dendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ersan Ceyhan, DEVA Partisi’nden Ünal Özturhan, Gelecek Partisi’nde Özcan Uysal, İYİ Parti’den Celal Sağır ve Saadet Partisi Mustafa Tan imzalı yapılan ortak açıklama, “ Bu çerçevede yerel yönetimlerin demokratik değerler, şeffaflık ve katılımcılık ilkeleri doğrultusunda yönetilmesini savunuyoruz. Kaynarca Belediye Adayımız, bu prensiplere bağlı kalarak ilçemizin ihtiyaçlarına yanıt verecek, adaleti, eşitliği ve halkın refahını ve saadetini ön planda tutacaktır. Ortak adayımızı ve adayımızın Kaynarca için yapacağı hizmetlerle ilgili detayları en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağımızı belirtmek isteriz” sözlerine yer verildi.

Ergün Atalay güven tazeledi Ergün Atalay güven tazeledi

Geçen hafta siyasi gündeme damga vuran bu açıklama sonrasında TV 264 ekranlarının canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor’da alınan bu karar ve Kaynarca’daki gelişmeleri gazeteciler masaya yatırdı.  Sakaryaspor maçı nedeniyle bu kez saat 22.00’de Hakan Turhan’ın moderatörlüğünde ekrenlara gelen  tartışma programında gazeteciler Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı Kaynarca’daki siyasi tabloyu konuştu. Kaynarca’da 5 partinin bir araya gelmesini de değerlendiren gazeteciler, Saadet Partisi’nin Kaynarca’da olan gücünü anımsattı. 

Başkan Kefli’nin aday adayı olmaması, Başkan Ali Akgünoğlu ile başlayan sıkıntının giderek ilçede büyümesi, 5 partinin bir araya gelmesini değerlendiren gazeteci Hüseyin Cumalı, “Kaynarca’da sıkıntı var” dedi.  SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan’ın Kaynarcalı olduğunu ve Turan’a bir teklif geldiğini belirten Cumalı, “Yiğit Turan’a Kaynarca Belediye Başkanlığı için bir teklif geldi. Ama Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışkan ismi Yiğit Turan bunu kabul etmedi.  Kendisi ‘işimin başındayım’ dedi. Oysa teklifi kabul etseydi yolu açıktı. Çünkü ilçedeki manavlar ve Lazların sevdiği bir isimdir. Ama Turan ‘ben görevimin başındayım, kuruma hizmet etmeyi sürdürmeye devam edeceğim” diyerek teklifi de ret etti” diye konuştu.