ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ
Meclis üyelerinin konuşmalarını dinleyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu yapılan bütün eleştirileri saygıyla karşıladıklarını anımsattı. “Muhalefet şerhini dile getiren meclis üyelerimizin düşüncelerini saygıyla karşılıyoruz. Ancak bu kararlar siyaseten alınan kararlardır” diyen Başkan Işıksu, “CHP’li meclis üyesi Haluk Akbay Beyi ikinci kez düzeltiyorum. Deprem ve kentsel dönüşüm konularında Haluk Bey bütçe yok diyor, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüz ve bütçesi zaten bu çalışmalar için vardır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2024 yılı bütçesinde de vardır” dedi.

Etna Yanardağı lav ve kül püskürttü Etna Yanardağı lav ve kül püskürttü

AÇIK AÇIK YAZILDI
Başkan Işıksu, “Ada Hayat Projemizin örnek ve öncü bir yerinde kentsel dönüşüm çalışması olduğuna inanıyor ve daha fazlası için de çok çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın maaşlarında sözleşmelerine ilaveten yaptığımız iyileştirmeler, EYT ödemeleri, yaptığımız aktif çalışmalara yönelik düzenlemeler… Hepsi açıkça yazılmıştır ve Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız ve Müdür Arkadaşlarımızdan daha detaylı bilgiler de alınabilir. Arkadaşlar, tüm çalışmalarımız şeffaf ve titizlikle, doğru öngörülerle tüm gereklilikleri yerine getirerek gayretle yaptığımız çalışmalardır. Daha önce de söyledim. Yüzde 90’ların üzerinde gerçekleşme oranlarına sahip bütçeler yapıyoruz” diye konuştu. 

MİLLETE HİZMET ANLAYIŞI
Işıksu, “Meclis üyelerimize ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyaseten eleştirilerde bulunan arkadaşlarımız kendi partilerinin belediyelerinde yapılan uygulamaları inceleseler böyle bir davranışta zaten bulunmazlar. Adapazarı Belediyesi olarak biz milletimize hizmet anlayışımızla çok çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

MECLİS ÜYELERİ NE DEDİ!
Mecliste Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Partili meclis üyesi Özkan Yetim, İYİ Partili meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı ve CHP’li meclis üyesi Haluk Akbay, rapor ile ilgili görüşlerini paylaştı. AK Parti’li meclis üyesi Özkan Yetim, ek bütçenin tasarruf hassasiyetiyle oluşturulduğuna dikkat çekerek gerekli iyileştirmelerin titizlikle gerçekleştirildiğinin altını çizdi. 

RET OYU VERDİLER 
İYİ Parti’li meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı ise Belediye Bütçesine kabul oyu verdiklerini ancak ek bütçeyi doğru bulmadıklarını belirterek ilgili komisyon raporu için ret oyu vereceklerini söyledi. CHP’li meclis üyesi Haluk Akbay ise ek bütçenin doğru tercih olmadığını iddia ederek depreme kaynak aktarılmadığını belirtti.