1988 yılında yapılan, 1,5 kat kaçak eklendiği tespit edilen binanın yıkılması sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 2’si ağır 8 kişi de yaralandı. 17 Ağustos depreminin 25’nci yıldönümüne sayılı günler kala Küçükçekmece’de yaşanan yıkım gözleri Sakarya’ya çevirdi.

Sakarya VİB Turizm'de yeni yönetim kurulu belli oldu Sakarya VİB Turizm'de yeni yönetim kurulu belli oldu

Depremi yaşayan yorgun binaların büyük risk taşıdığı Sakarya’da depreme hazır olmayan, güvensiz yapıların geleceği merak ediliyor. Vatandaşlar çok katlı, deprem görmüş yapılarla ilgili bir an önce adımların atılması gerektiğini belirterek, “Tüm şehir bu çalışmalara destek olmalı” diyerek dönüşümün önemini vurguluyor.

Büyükşehir Belediyesi, şehrin yapı stokunun durumuna dair geniş bir çalışma yürütüyor. Ayrıca Başkan Yusuf Alemdar da dönüşüm süreçlerini hızlandırmak için bakanlığın açıkladığı ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına Sakarya’nın da dahil edilmesi için yoğun mesai harcıyor.

Hatırlanacağı üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, geçtiğimiz hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etmişti.