HALK54

Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. 36 siyasi partinin katılmaya hak kazandığı seçimler için milletvekili aday adaylığı başvuru süreci sürüyor.

AK Parti Sakarya'da şuana kadar Milletvekili aday adaylığı için başvuranların listesi belli oldu. Şuana kadar 40 ismin aday adaylığı için başvurda bulunduğu öğrenildi. 

İşte AK Parti Sakarya 28.Dönem milletvekili aday adayları listesi:

Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Çiğdem Atabek, Zeki Toçoğlu, Ali İnci, Lütfi Bayraktar, Murat Kaya, Recep Hacıeyüpoğlu, Mustafa Ak, Ahmet Genç, Osman Çelik, Enes Erkan, Büşra Duygu Değirmenci Alptekin, Nur Gülşan, Fazilet Durmuş, Fatma Tunca, Serpil Başer, Ayşe Tuğba Burucu, Hanife Yayla, Ernur Toç, Muhammet Durmaz, Abdullah Şirin, Turan Kahveci, Muhammed Başer, Fatih Yardımcıoğlu, Yusuf Demir, Adnan Dizer, Erdal Tarhan, Nuri Oktay, Özcan Bol, Levent Omaylı, Ali İhsan Bilaloğlu, Yasin Bilgin, Mücahit Akpınar, Aziz Koç, Fatih Kıcır, Ali İhsan Ürküt, Ahmet Necip Arslan, Mesut Ertaş, Şenol Rafet Mustafa

YSK, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayan 11 ismin verilerini paylaştı YSK, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayan 11 ismin verilerini paylaştı

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ NE ZAMAN BİTECEK?
AK Parti’de 13 Mart tarihinde başlayan başvuru süreci 22 Mart tarihinde sora erecek.  Başvuru yapacak olan yetişkinler için 20 bin lira, kadın ve genç adaylar için 10 bin lira, engelli adaylar için 5 bin lira isteniyor.

Partiden yapılan açıklamada yardımların AFAD'a yapılması belirtildi.