ali ihsan yavuz

Haftanın Karizması
Ali İhsan Yavuz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

Haftanın en iyilerinin buluştuğu Halk54 Panorama’da Sakarya’ya 106 Yataklı Acil durum Hastanesi kazandırılmasında lokomotif olan AK Parti Genel başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile birlikteyiz. Yaklaşık 1 yıl önce hastaneyle ilgili projesini açıkladıktan sonra gece gündüz demeden projenin hayata geçmesi için çalmadık kapı bırakmayan, depreme dayanıklı ve en son teknolojinin hayata geçmesi için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile sürekli istişare eden, bırakın Sakarya’yı bölgeye hitap edecek böylesine önemli bir hastaneyi ilimize kazandıran, herkesin hayır duasını alan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu.

mahmut esen

Haftanın İş İnsanı
Mahmut Esen
Essen Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı

Haftanın en iyilerinde perakende sektörünün önde gelen ve güçlü firmalarından olan Essen Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı hamut Esen Halk54 Panorama’ya konuk oldu. Sakarya halkının alışverişlerinde tercih ettiği Essen Marketler zinciriyle hem ekonomiye, hem istihdama, hem de şehir esnafına destek olan iş insanı Mahmut Esen “kazandığımı Sakarya’ya yatırırım. Yeter ki benim şehrim kazansın” anlayışının yanı sıra son aylarda yaptığı yeni yatırımlar, kaliteye verdiği önem, mütevazi kişiliği, müteşebbis yapısı ve çalışkanlığı bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

selahattin mungan

Haftanın Siyasetçisi
Selahattin Mungan
İYİ Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı 

Halk54 Panorama her hafta olduğu gibi bu haftada haftaya damgasını vuranları seçmeye devam ediyor. İYİ Parti Sakarya Teşkilatı’nda sahaya basan ve gece gündüz demeden İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte kapı kapı gezen İl Başkan yardımcısı Selahattin Mungan Sakarya siyasetine renk katmaya devam ediyor. Partisine yeni üyelerde kazandıran Mungan yapıcı siyaseti, çalışkanlığı, renkli siması ve sahadaki başarısıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

ibrahim işçi

Haftanın Başkanı
İbrahim İşçi
Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili

Geçtiğimiz “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle Sakarya’da büyük çalışmalara imza atan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili İbrahim İşçi Halk54 Panorama’nın konuğu oldu. Uzun yıllardır engellilerin sorun ve sıkıntılarının giderilmesi için mücadele eden, kurum ve kuruluşlarla engelliler arasında köprü görevi gören, engellilerin toplumda hak ettiği saygı ile değeri görmesi için yılmadan, bıkmadan çalışan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili İbrahim İşçi, geçen engelliler haftasındaki performansı ve gayretleriyle zirvenin sahibi oldu.

ayşe tör ayvaz
Haftanın Doktoru
Op. Dr. Ayşe Tör Ayvaz
Özel Adatıp Hastanesi 

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz ve bu en iyileri bulmak için mesai harcadığımız Halk54 Panorama’da Sakarya’da verdiği kaliteli sağlık hizmetleriyle kamuoyunun takdirini kazanan Özel Adatıp Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nden Op. Dr. Ayşe Tör Ayvaz konuğumuz oldu. Mesleğini seven ve çalışkanlığıyla her zaman adından söz ettiren operatör Doktor Ayşe Tör Ayvaz teşhisten tedaviye uzanan süreçte elde ettiği başarılar, işindeki titizlik, bilimsel araştırma ve çalışmalarıyla sürekli kendini ‘çek’ etmesiyle bu haftanın en iyisi oldu.

gamze karadağ

Haftanın Yazarı
Gamze Karadağ
Kitap Yazarı

Aynı zamanda Halk54.com köşe yazarı olan Gamze Karadağ haftanın en iyilerinin konuk olduğu Panoramaya konuk oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nda geçen hafta okurlarıyla buluşan ve okurlarının kitaplarını imzalayan tanınmış yazar Gamze Karadağ, Kocaeli’de ön plana çıkan yazarlar arasında idi. Bugüne kadar yayınlanan “Beklenen, Cennet Bekleyebilir, Aşkın iki yüzü, Kaybolmuş ve bende isterdim manzaram Sen Ol” isimli kitaplarının yanı sıra sayısız köşe yazısı ve makalesi yayınlanan ünlü yazar Gamze Karadağ katıldığı kitap fuarındaki etkileşimi, okurlarıyla kurduğu diyalog ve kitapseverlerin gösterdiği yoğun ilgiyle bu hafta zirvenin sahibi oldu.   

azem mutlu

Haftanın Muhtarı
Azem Mutlu
Adapazarı Büyükhataplı Mahallesi Muhtarı

Haftanın enlerinde yine lafta değil çalışkanlığıyla adını duyuran bir isim olan Adapazarı Büyükhataplı Mahallesi Muhtarı Azem Mutlu Halk54 Panoramaya konuk oldu. Sakarya’nın güzel mahallelerinden biri olan Büyükhataplı Mahallesi’nde 2 dönemdir muhtarlık yapan Azem Mutlu, mahallesine hizmet getirmek için mücadele eden muhtarlarımız arasında bulunuyor. Asfalt, V kanal gibi çalışmaların yapıldığı mahallede camilerin restorasyonu, cami lojmanlarının bakımı, spor alanların yenilenmesi gibi çalışmaların mahalleye gelmesinde emeği olan Adapazarı Büyükhataplı Mahallesi Muhtarı Azem Mutlu çalışkanlığının yanı sıra mahalle halkının her zaman yanında olan duruşuyla bu haftanın muhtarı oldu. 

eray doğan

Haftanın Danışmanı
Eray Doğan
Hizmet Kalitesi Uzmanı

Haftanın en iyilerinin konuk olduğu Halk54 Panoramada Çağrı Merkezi Hizmet Kalitesi Uzmanı Eray Doğan konuğumuz oldu. Sakarya’daki girişimcilerle birlikte çalışan ve birçok başarılı isme danışmanlık yapan Eray Doğan,  aynı zamanda Çağrı Merkezi Hizmet Kalitesi Uzmanı olarak adından sık, sık söz ettiriyor. Pandemi sonrasında yeni atılım yapmak isteyen müteşebbis iş insanlarına kalite anlamında danışmanlık yapan Eray Doğan engin tecrübesi, deneyimli çalışmaları, müteşebbis bakış açısıyla bu haftanın en iyi danışmanı oldu. 

alaattin dere

Haftanın Çalışkanı 
Alaattin Dere
Erenler Pirahmetler Mahallesi Muhtarı

Sakarya’nın hızla gelişen ilçelerinden oylan Erenler İlçesi sınırlarındaki Pirahmetler Mahallesi Muhtarı Alaattin Dere’yi Halk54 Panoramaya konuk ettik. İlçeyle birlikte her geçen gün gelişen Pirahmetler Mahallesi’ne hizmet gelmesi için çok çalışan muhtar Alaattin Dere, “Mahalleme bir çivi çakanın kulu kölesi olurum. Yeter ki ilçemiz mahallemiz gelişkin. Daha iyi yerlere gelsin. Mahalle halkımız her yönden kazansın” sözlerinin yanı sıra son haftalarda gösterdiği yüksek performansla bu haftanın en çalışkanı oldu. 

ömer gümüşel

Haftanın Spor Müdürü
Ömer Gümüşel
Sakarya Yenihaber Gazetesi

Sakarya’daki spor basınının genç, dinamik ve haberleriyle ses getiren isimlerinden olan Sakarya Yenihaber Gazetesi’nin Spor Müdürü Ömer Gümüşel haftanın en iyilerinin yer aldığı Halk54 Panorama yerini aldı. Uzun yıllardır spor camiasında çarpıcı köşe yazılarıyla adından söz ettiren, son yıllarda ise gerek yaptığı spor sayfaları gerekse dikkat çeken haberleriyle bir adım öne çıkan genç kalem Ömer Gümüşel, Sakaryaspor’daki gelişmeleri yakından takip edip okurlarıyla buluşturan gazeteciler arasında bulunuyor. Son aylardaki performansıyla göz dolduran Gümüşel bu haftanın da en iyisi olarak zirvede yerini aldı. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

fuat som
Av. Fuat Som

Sakarya Barosu’nun ilk kurucu başkanlarından olan, çalışkan ve her zaman adalet için savaşan Sakarya Barosu Başkanı Av. Fuat Som’u biz unutmadık. Başkan Fuat Som’u bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 

hüseyin vahdettin er

Av. Hüseyin Vahdettin Er

Sakarya Barosu’nun bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan başkanlar arasında bulunan ve her zaman hukuk ve adalet için savaşan Sakarya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Vahdettin Er’i biz unutmadık. Başkan Hüseyin Vahdettin Er’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 

salih sipahier

Av. Salih Sipahier

Sakarya Barosu’na gönül veren, baronun büyümesi, kalkınması için her zaman mücadele eden, adalet adına bu kentte taşın altına elini sokan Sakarya Barosu Başkanı Av. Salih Sipahier’i biz unutmadık. Başkan Salih Sipahier’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan siyasi yaşantısının her döneminde Sakarya’da sevgi ve saygıyla karşılanan bir lider oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden tutunda Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemleri dahil, Erdoğan Sakarya’ya her gelişinde yer yerinden oynadı. 1990’lı yıllarda Adapazarı Kapalı Spor Salonu’na geldiğinde buradaki coşkulu kalabalıkla kucaklaşan ve onları muhabbetle selamlayan dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu karesine şimdi bakıp da ‘heey gidi günler hey’ denmez mi!

hey gidi2-2

Dönemin CHP Sakarya İl Başkanı Av. Aydoğan Sezer yanında CHP’nin önemli isimleri Osman Nuri Zengin ve Bülent Bircan ile birlikte basın açıklaması yaparken çekilen bir kareyle birlikteyiz. 1900’lı yıllarda sık, sık gündemle ilgili basın açıklaması yapan rahmetli Avukat Aydoğan Sezer’in bu fotoğrafına bakıp da ‘heey gidi günler hey’ demekten kendimizi alamadık.

hey gidi3-2

Sakarya’nın yanı sıra Türkiye’nin önemli siyaset adamlarından olan Ersin Taranoğlu memleketi Sakarya’ya geldiği zaman herkese zaman ayırmayı ihmal etmezdi. ANAP döneminde 4 dönem Sakarya Milletvekilliği ve iki kez bakanlık yapan Ersin Taranoğlu 1900’lı dönemin Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Erol Öztürk (Hacıeyüpoğlu) ile şehrin sorunlarını ele aldığı anda gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından çekilen bu fotoğraf karesine bakıp da ‘heey gidi günler hey’ denmez mi!

hey gidi4-2

Kim ne derse desin bir zamanlar bu kentte siyaset ve belediye başkanlığı yapan isimleri biz halen arıyoruz. Evet, günümüzde de halkla kucaklaşan siyasetçiler ve belediye başkanları var. Ama eskide kaldığı için mi, o güzel günleri aradığımız için mi bilinmez zaman, zaman o günlere hasret duyuyoruz. İşte o günlerden kalan ve Sakarya basınıyla sıcak diyalogu alan Kaynarca Belediye eski Başkanı Tuncay Aydın’ın bir karesiyle birlikteyiz. Basın mensuplarına kendi elleriyle tavşan kanı çay dolduran merhum Başkan Tuncay Aydın’ı rahmetle anarken ‘heey gidi günler hey’ diyoruz.

hey gidi5-2

Eski adı Sakarya Devlet hastanesi, yeni adı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan doktorlar arasında bulunan Dr. Ahmet Acar’ı da Halk54 Panoramaya konuk ettik. Uzun yıllar ilimizde görev yapan Cildiye (Dermatoloji) Uzmanı Dr. Ahmet Acar’ın 1990’lı yıllarda çekilen bu güzel karesine bakıp ‘heey gidi günler hey’ diyoruz. 


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-2
Dönemin Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Çallı, dönemin Sakarya Barosu Başkanı Av. Fikret Erdem, dönemin ATSO Meclis başkanı Azmi Gürkan, dönemin Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Sönmez yemekli bir toplantıda buluştu. Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na bu kareyi asarken ‘ne günlerdi’ demekten de kendimizi alamadık. 

nostalji vapuru2-2

Dönemin Doğru Yol Partisi (DYP) Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Gülsen Hacıhüseyinoğlu ve yönetimi dönemin Adapazarı Gazetesi köşe yazarı Ferruh Bulut’u ziyaret etti. Genç yaşta aramızdan ayrılan Ferruh Bulut’u bir kez daha rahmetle anarken, bu kareyi de Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru3-2

Sakarya’nın çalışkan, mütevazi, dürüst ve popüler kardeşleri Erdal Koçdemir, Erhan Koçdemir, Erhan Koçdemir sosyal hayatında önde gelen isimleri arasında bulunuyor. Müzik dünyasında uzun yıllar bulunan Koçdemir kardeşler gerek sesleri ve gerekse kullandıkları müzik aletleriyle Sakarya’da marka olmuş isimlerdir. Her zaman ‘Dans evrenseldir’ diyen ve eşleriyle dans etmeyi seven Erdal Koçdemir, Erhan Koçdemir, Erhan Koçdemir’in bu güzel karesini Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

nostalji vapuru4-2

Yeşili, doğası, göletleri, güler yüzlü halkı ve yöresel ürünleriyle Sakarya’nın güzel ilçesi Söğütlü’de belediye başkanlığı yapan Ertuğrul Özcan ile bugün birlikteyiz. SSK Sağlık İstasyonu Birimi’nden Berrin Gülgen ve arkadaşlarıyla bir etkinlikte hatıra fotoğrafı çektiren Söğütlü eski Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan’ın bu karesini de Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-2

Sakarya basının bir zamanlar acar muhabirleri arasında bulunan Murat Tokluca uzun yıllar Sakarya Gazetesi’nde görev yaptı. Kamuoyunda ‘Sarı logolu Sakarya Gazetesi’ olarak da bilinen gazetede Necdet Güngörsün, Cevdet Güngör, Sevgi Nazlı Varır, Müjgan Zaman, Ümit Uyar, Burhan Güven, Sabri Ugan, Nevzat Urhan, Hüseyin Cumalı, Zafer Tokuş gibi isimlerle birlikte çalışan Murat Tokluca’nın bu karesini Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru6-1

Sakaryaspor’un eski futbolcusu Serdar Şener ve Sakarya’nın tanınmış ve popüler teknik direktörlerinden Tamer İlaçan’ın bir ayakkabı mağazasının açılışı sırasında çekilen bu karesini de Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’nun güvertesine astık. 


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-2

Hatanın nedeni olur
Hatanın affı da olur
İhanetin nedeni olmaz
İhanetin bedeli olur…