çetin oktay kaldırım

Haftanın Karizması
Çetin Oktay Kaldırım
Sakarya Valisi

Haftanın enlerinde Meteoroloji’nin yaptığı uyarıyla birlikte sağanak yağış yağmadan önce Kocaali’de kamp kuran Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım konuğumuz oldu. Alışıla gelmiş rutin dışında hareket eden Vali Kaldırım, daha ilk yağmur damlası Sakarya’ya düşmeden devletin bütün imkanlarıyla birlikte Kocaali’de hazırlıklara başladı. Yağışlarla birlikte ilçenin bir iki mahallesinde yaşanan su taşkınlarına anında müdahale eden ekiplerin başında bulunan ve günün ilk ışıklarında temizlik çalışmalarını yerinde denetleyen Vali Kaldırım “İşte bu” dedirten çalışma anlayışıyla bu haftanın karizması oldu.   

ebubekir sıddık savaşçı

Haftanın Bürokratı 
Ebubekir Sıddık Savaşçı 
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü 

Haftanın enlerini seçtiğimiz Panorama’da son zamanlarda sahaya basan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı konuğumuz oldu. Göreve geldikten sonra kurduğu sıcak diyaloglarla iş akışını hızlandıran Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı okullar tatilde olmasına rağmen gece gündüz sahada çalışıyor. Sakarya’nın 16 ilçesinde okulları mercek altına alan, inceleyen ve eksiklerin giderilmesi için ekibiyle birlikte sıkı bir çalışma içinde bulunan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı sahadaki çalışmalarıyla bu haftanın en iyisi oldu.

umut akyol

Haftanın Danışmanı
Umut Akyol
Gayrimenkul Danışmanı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama da emlak dünyasında “Dahi” olarak tanınan Gayrimenkul Danışmanlığı’nın önde gelen ismi Umut Akyol konuğumuz oldu. Piyasa şartları ve emlak dünyasındaki dalgalanmalar nedeniyle birçok yatırımcının tereddüt içinde olduğu günümüzde yaptığı analizler ve fizibilite çalışmalarıyla emlak sektörüne yatırım yapacakların ufkunu açan Umut Akyol verdiği güven, imza attığı başarılar ve her geçen gün artan müşteri portföyü ile bu haftanın en iyi Gayrimenkul Danışmanı oldu.

betül kundakçı

Haftanın Doktoru
Uzm. Dr. Betül Kundakçı
Özel Adatıp Hastanesi

Haftanın enlerinde Sakarya’nın önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Adatıp Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden mesleğin aşık bir isim olan Uzman doktor Betül Kundakçı panoramanın konuğu oldu. İstanbul ve Sakarya’daki bazı sağlık kuruluşlarında görev aldıktan sonra Özel Adatıp ailesine katılan Uzm. Dr. Betül Kundakçı çalışkanlığının yanı sıra kendisine başvuran hastaların teşhisten tedavisine kadar olan süreçte bizzat her hastasıyla yakından ilgilenmesiyle farkını ortaya koyuyor. Teknoloji ve her geçen gün gelişen Tıp dünyasını yakından takip eden Uzm. Dr. Betül Kundakçı başarılı çalışmalarıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

kemal turgaç

Haftanın Cesur Yüreği
Kemal Turgaç

TV264 ekranlarında her Perşembe saat 21.00’de ekrana gelmeye başlayan ‘Teras Sohbetleri’ isimli programın modaratörlüğünü gazeteci Hüseyin Cumalı ve Coşkun Bilir’e rağmen kabul eden, kabul etmekle kalmayıp saatler 21.00’i gösterdiğinde hiç korkmadan terasta yerini alan, hatta programı sunmaya başlayan, hatta ve hatta ilk programını tamamlayan Kemal Turgaç gösterdiği üstün başarı ve cesaretle bu haftanın en cesuru olarak zirvenin rakipsiz sahibi oldu. 

ismet istekifyeli

Haftanın Muhtarı
İsmet İskefiyeli 
Hendek Yenimahalle Muhtarı

Halk54 Panorama’nın büyük ilgiyle takip edilen “Haftanın Muhtarı” köşesinde Hendek Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli konuğumuz oldu. İlçenin güzel mahallerinden olan Yenimahalle de hizmet odaklı çalışmalarıyla tanınan muhtar İsmet İskefiyeli Cumhuriyet İlkokulu’nun arsa tahsisi, yağmursuyu çalışması, muhtarlık binası, sağlık ocağına yeni doktorlar gelmesi, Hendek Devlet Hastanesi’ne göz ve cildiye makinelerinin bağışı, mahalledeki elektrik hatları ve trafoların yenilenmesi gibi bir çok hizmete imza attı. Mütevazi ve işini yapan yapımıyla tanınan muhtar İsmet İskefiyeli çalışkanlığı ve hizmet aşkıyla bu haftanın en iyisi oldu. 
nadi buruk


Haftanın Müteşebbisi
Nadi Buruk
Cebeci Buğlem Kebap ve Efe Emlak

Haftanın enlerinde son yıllarda başarılı yatırımlarıyla iş dünyasında dikkat çeken bir isim olan Nadi Buruk konuğumuz oldu. Aslen Sakaryalı olan ve Sakarya ile Kocaeli’de yatırımları bulunan Nadi Buruk, son yıllarda özellikle emlak dünyasında adından söz ettiriyor. Pandemi ve ekonomik sıkıntılara rağmen yatırım yaparak bu süreci değerlendiren Cebeci Buğlem Kebap ve Efe Emlak Sahibi Nadi Buruk çalışkanlığı, iş dünyasındaki atılımları ve cesur yatırımlarıyla bu haftanın en iyi müteşebbisi oldu.  

tolga mutlu

Haftanın Mutlusu
Tolga Mutlu

Haftanın enlerini seçtiğimiz panoramada adı gibi kendine mutlu olan Tolga Mutlu konuğumuz oldu. Sakarya’nın tanınmış sigortacılarından olan Tolga Mutlu Pandemi nedeniyle 2 yıldır doyasıya yapamadığı tatilini ailesiyle birlikte Muğla Bodrum’da yaptı. Bodrum’un doğa harikası koylarına yatlarla giden ve bu koyların tertemiz sularına kendini bırakan Tolga Mutlu, Akdeniz mutfağının hafifliğiyle harika bir tatil geçirdi. Ailesiyle birlikte yılın stresini atan tanınmış sigortacı Tolga Mutlu tatil boyunca yaşadığı eşsiz huzur ve mutlulukla bu haftanın en mutlusu oldu. 

hikmet altun

Haftanın Esnafı
Hikmet Altun
Üretici

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama da önümüzdeki 9 Temmuz 2022 tarihinde kutlayacağımız Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapan Hikmet Altun ile birlikteyiz. Kurbanlık alan herkesi “bildik, tanıdık ve güven” veren kişilerle alışveriş yapması konusunda uyaran Hikmet Altun, kurban satışlarında hiçbir şekilde aldatmaca kabul etmediğini anımsattı. Sakarya’da uzun yıllardır kurbanlık satışı yapan Hikmet Altun kurban satışlarında sergilediği güven ortamıyla bu haftanın esnafı oldu. 

mustafa gündoğdu

Haftanın Üzgünü
Mustafa Gündoğdu

SASKİ’nin tanınmış isimlerinden Mustafa Gündoğdu geçtiğimiz günlerde annesi Havva Gündoğdu’yu kaybetti. Annesinin kaybetmesinin acısını yaşayan Mustafa Gündoğdu bir hafta sonra bu kez de kardeşi Yahya Gündoğdu’yu kaybetti. Arka arkaya yaşanan bu acılarla birlikte büyük üzüntü yaşayan Mustafa Gündoğdu’ya bir kez daha “Allah sabırlık versin” derken, anne Havva Gündoğdu ile oğlu Yahya Gündoğdu’nun da “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit yılmaz vural
Şehit Yılmaz Vural

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1987 yılında Şırnak’ta şahadet şerbetini içen Jandarma Er Yılmaz Vural’ı biz unutmadık. Şehit Yılmaz Vural’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit sebahattin kara
Şehit Sebahattin Kara

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1987 yılında Gaziantep’te şahadet şerbetini içen Jandarma Er Sebahattin Kara’yı biz unutmadık. Şehit Sebahattin Kara’yı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit feti akalın

Şehit Feti Akalın

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1988 yılında Mardin’de şahadet şerbetini içen Jandarma Er Feti Akalın’ı biz unutmadık. Şehit Feti Akalın’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-7

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in memleketi olan Isparta valiliğini 1979 ile 1980 yılları arasında yapan ve o günlerden dostlukları olan dönemin Sakarya Valisi Erdinç Büyükakalın ile Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bir başka samimiyeti vardı. Cumhurbaşkanı Demirel Sakarya’ya geldiği zaman Vali Büyükakalın ile saatlerce sohbet eder ve hasret giderirdi. Yine Sakarya’ya geldiği bir gün Vali Büyükakalın tarafından karşılanan ve çeşitli açılış ve temaslarda bulunan Demirel’in de bulunduğu bu güzel kareye bakıp ‘heey gidi günler hey’ denmez mi!

hey gidi2-7

Eskiden nüfus sayımları için bütün Türkiye’ye sokağa çıkma yasağı uygulanır ve herkes evcinde iken görevliler tek, tek ülke nüfusunu sayardı. İşte öyle bir gün dönemin Devlet Bakanı olan Ersin Taranoğlu evinde iken ailesiyle birlikte herkes gibi sayıldı. Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan bu kareye bakıp ‘ne günlerdi ama o günler’ dememek mümkün mü!

hey gidi3-7

Dönemin Sakarya Defterdarı Abdullah Karakayış, dönemin Sakarya Vali Yardımcısı İbrahim Özçimen Sakarya Üniversitesi’ndeki bir yemekte bir araya geldi. Sakarya’dan tayin olduktan sonra bir süre sonra hayatını kaybeden defterdar Abdullah Karakayış’a bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken ‘heey gidi günler hey’ demekten de kendimizi alamadık…

hey gidi4-7

Sakarya Garnizon Komutanı Tuğgerenal Fahri Işıldak’ın arşivde bulduğumuz bu karesine de ‘Heey gidi günler hey’ köşemizde yer verdik…

hey gidi5-7

Ünlü sanatçı Edip Akbayram’ın verdiği bir konser sonrasında Sakarya’nın güçlü sesleri ve müzisyenleri olan Ethem Koçdemir, Feridun Özdemir, Erol Güdüloğlu, Fuat Sandıkalı ve dostları bir araya geldi. Baktığımız zaman ‘eyy gidi gençlik eyy’ dediğimiz bu kare birde bize ‘heey gidi günler hey, ne günlerde o günler’ dedirtti.  


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-7

Sakarya Adliyesi’nin unutulmaz ismi Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mahir Durakoğlu ve dönemi önemli hakim ve savcıların buluştuğu bir toplantıda çekilen bu güzel kareyi Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru2-7

Genç yaşta aramızda ayrılan merhum Hakkı ve merhum Zaide Demircioğlu çiftinin merhum oğulları Gökhan Demircioğlu’nun en mutlu gününde çekilen bu güzel karesini de Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru3-7

Dönemin Sakarya Gazetesi’nin önemli isimleri Turan Çatalbaş, Müjdat Çetin, Necmi Fıcıçı, Levent Bayrı, Mustafa Öztunç, Necdet Başoğlu, Burhan Güven, Müjgan Zaman, Halil Deşiş, Birgül Kadıoğlu birlikte çekildiği bu güzel kareyi de Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru4-7

Dönemin Sakarya Kafkas ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Özkök hem derneğine hem de Sakarya’ya hizmet eden çalışkan isimler arasında bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Ahmet Özkök’ü bir kez daha rahmetle anarken gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan bu karesini de Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-7

Dönemin AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım’ın uzun yıllar önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grubunda çekildiği bu fotoğrafı da Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-7

Etrafında çok
insan olmasın.
Hiç önemli değil.
Mesele etrafında
olanlar insan olsun!