eyüp alemdar

Haftanın Karizması
Eyüp Alemdar
Koop-İş Genel Başkanı 

Kısa adı KOOP-İş olan Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası’nın 20. Olağan Genel Kurulu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı gibi çok önemli isimlerin katımlı ile Ankara’da yapıldı. Aslen Sakaryalı olan ve Sakarya’nın yetiştirdiği değerler arasında bulunan Eyüp Alemdar bir kez daha Koop-İş’in Genel Başkanlığı’na seçilirken, Sakarya aşkıyla tanınan Eyüp Alemdar bu haftanın karizması oldu.

ali osman kontaş
Haftanın Bürokratı 
Ali Osman Kontaş
Adapazarı İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü

Haftanın enlerine daha önce ‘haftanın çalışkanı’ olarak konuk ettiğimiz Adapazarı İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Osman Kontaş’ı bu kez de haftanın bürokratı olarak konuk ediyoruz. Her zaman dediğimiz “bazı insanlar işine aşıktır. İşini adam gibi yapar” sözünün tam karşılığı olan Ali Osman Kontaş ekibiyle birlikte çok ama çok çalışıyor. Nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne gelemiyecek kadar yaşlı ve hastaların evlerine kadar giden İlçe Müdürü Ali Osman Kontaş çalışkanlığı, mütevazi kişiliği ve performansıyla bu haftanın   
Er iyisi oldu. 

mustafa imik

Haftanın Müdürü
Mustafa İmik
Halk Bankası Serdivan Şube Müdürü

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da bankacılık sektöründe kariyer sahibi olan genç ve dinamik bir isim olan Halk Bankası Serdivan Şube Müdürü Mustafa İmik konuğumuz oldu. Ekonomi dünyasını yakından takip eden, ekip arkadaşlarıyla birlikte bankada hesabı olan mudilere güler yüzlü hizmet imza atan, çalışkan ve mütevazi bir isim olan Halk Bankası Serdivan Şube Müdürü Mustafa İmik son aylardaki başarı grafiği ve performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

oğuzhan gündüz

Haftanın Siyasetçisi
Oğuzhan Gündüz
CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı

Haftanın en iyilerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Gündüz panoramaya konuk oldu. Yaklaşan seçimle birlikte sahaya basan CHP İl Teşkilatıyla birlikte gece gündüz demeden saha çalışması yapan ve ‘Neden CHP’ sorusunu seçmene en iyi şekilde anlatan Yüksek İnşaat Mühendisi Oğuzhan Gündüz yaptığı siyasetle farkını ortaya koyuyor. CHP’nin çalışkan, genç ve güler yüzlü isimleri arasında bulunan ve saha performansıyla dikkat çeken CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Gündüz bu haftanın da en iyisi oldu.  

ismail ateş

Haftanın Üzgünü
İsmail Ateş
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Sakarya’da çeşitli nedenlerden çok ama çok üzgün vardır. Bu üzgünlerden birisi de oğlunu askere göndermeye hazırlanan Sakarya’nın tanınmış ve popüler Serbest Muhasebeci Mali Müşaviri İsmail Ateş oldu. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan askerlik çağına gelen oğlu Gökberk Ateş’i önümüzdeki günlerde acemi birliğine teslim etmeye hazırlanan İsmail Ateş yaşadığı üzüntüyle yemeden içmeden kesilirken, bu haftanın da en üzgünü olarak zirvenin sahibi oldu. 

suat erdoğan

Haftanın Muhtarı
Suat Erdoğan 
Sapanca Yeni Mahalle Muhtarı

Haftanın enlerinde Sakarya’nın turizm ilçesi olan Sapanca’nın en eski yerleşim yeri olan Yeni Mahalle’nin genç ve dinamik Muhtarı Suat Erdoğan konuğumuz oldu. Vekaletle muhtarlık yaparken geçen 6 Haziran seçimleriyle birlikte halkın teveccühüyle muhtar seçilerek hizmetlerine devam eden Sakarya Yeni Mahalle Muhtarı Suat Erdoğan idealist yapısıyla dikkat çekiyor. Vekaleten yaptığı görevi sırasında mahallenin alt ve üst yapısı, doğalgazı, aydınlatma, mezarlık düzenlemesi gibi hizmetleri seçildikten sonra daha da hız vermesi, çalışkanlığıyla Suat Erdoğan bu haftanın muhtarı oldu. 

erhan kaytanbay

Haftanın Gazetecisi
Erhan Kaytanbay
TV 264 Spikeri / Yorumcusu

Sakarya’nın tek uydu kanalı olan TV 264 ekranların tanınmış ve popüler ismi Erhan Kaytanbay haftanın en iyilerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’nın konuğu olan isimler arasında yerini aldı. Sakaryaspor maçlarını yakından takip ederek ekranları başında yeşil siyahlı takımdaki gelişmeleri merakla bekleyen on binlere aktaran, ekip arkadaşlarıyla birlikte Sakaryaspor’un kritik analizlerini yapan, masa başında oturarak spor yorumculuğu yapanlara deplasman maçları dahil bütün maçları sahada takip ederek farkını ortaya koyan Erhan Kaytanbay bu haftanın da en iyisi oldu. 

cengizhan şimşek

Haftanın Başpehlivanı
Cengizhan Şimşek
Başpehlivan

Edirne'de bu yıl 661'incisi düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı finalde Mustafa Taş'ı yenerek kazanan Cengizhan Şimşek er meydanında adeta tarih yazdı. Ata sporumuz olan güreşe adeta aşık olan ve yıllarca yaptığı antrenman ve çalışmaların meyvesini bu yıl er meydanında bileğinin hakkıyla kazanan, altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun bizzat taktığı Antalya Serikli Cengizhan Şimşek bu haftanın zirvenin rakipsiz sahibi oldu. 

şahin karaer

Haftanın Doktoru
Uzm. Dr. Şahin Karaer
Özel Adatıp Hastanesi

Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay, Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı silahla vurarak öldürdü. Akçay, daha sonra aynı silah ile kendi başına ateş ederek intihar etti. Türkiye'yi sarsan cinayetin herkesi yasa boğarken, “doktorlarımıza uzanan eller kırılsın” dedikten sonra Özel Adatıp Hastanesi’nde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Uzman Dr. Şahin Karaer’i köşemize konuk ettik. Hastalarıyla yakından ilgilenen ve mesleğinin zirvesinde olan Uzm. Dr. Şahin Karaer son aylardaki çalışma temposu ve başarılı tedavileriyle bu haftanın en iyisi oldu.

cemil tekin

Haftanın Programcısı
Cemil Tekin
Sakarya Web TV 

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama da her Çarşamba akşamı Sakarya Web TV'de canlı olarak yayınlanan “Sadece Güreş” isimli programı hazırlayıp sunan Cemil Tekin bizim konuğumuzu oldu. Her zaman yağlı güreşlere destek veren, gerek yaptığı programlarla gerek de yazdığı köşe yazılarıyla güreşin nabzını tutan Cemil Tekin, bu yıl da 661.’si düzenlenen Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni yerinde kızı Güzide Yağmur Tekin ile takip etti. Tam 11 yıldır düzenli olarak Kırkpınar’ı takip eden Cemil Tekin güreşle ilgili hazırladığı programlarla bu haftanın en iyi programcısı oldu. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit yusuf köstereli

Şehit Yusuf Köstereli

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1988 yılında Kars’ta şahadet şerbetini içen Piyade Sıhhiye Er Yusuf Köstereli’yi biz unutmadık. Şehit Yusuf Köstereli’yi bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit ali soykan
Şehit Ali Soykan

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1988 yılında Erzincan’da şahadet şerbetini içen Jandarma Er Ali Soykan’ı biz unutmadık. Şehit Ali Soykan’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit cengiz yaltıraklı
Şehit Cengiz Yaltıraklı 

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1988 yılında Muşta şahadet şerbetini içen Jandarma Er Cengiz Yaltıraklı’yı biz unutmadık. Şehit Cengiz Yaltıraklı’yı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-8

Dönemim Adapazarı Belediye Başkanı Erkal Etçioğlu o günlerde ANAP’ın en ağır kurmaylarından birisiydi. Seçim öncesi katıldığı kahvehane konuşmalarında projelerini açıklayan Başkan Erkal Etçioğlu meşhur ANAP selamını da on numara yapan isimler arasındaydı. Yine bir kahvehane çıkarması sırasında çekilen bu fotoğrafta Etçioğlu ANAP selamını verirken, bizde “heey gidi günler hey” diyoruz.

hey gidi2-8

Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Ünal Ozan Sakarya Gazetesi ile Sakarya Radyosu’nu ziyarete geldi. Günümüzde kendini beğenen bazı belediye başkanları yerine basın mensuplarıyla her zaman sıcak diyalog içinde bulunan Başkan Ünal Ozan ziyareti sırasında Sakarya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Osman Nuri Bayrak, Sakarya Radyo’nun efsane kadrosu Gonca Gürgen, Ayşen Kolçak, Nilay Engin, Niyazi Nişancık ve gazeteci Murat Tokluca ile birde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ünal Ozan ile Osman Nuri Bayrak’ı bir kez daha rahmetle anarken, bu kareye bakıp “Heey gidi günler hey” diyoruz.

hey gidi3-8

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya’dan dünyaya açılan ve bir çok yarışmada Türkiye’yi temsil eden Milli Kuaför Sinan Kartal’a plaket verdi. 1990’lı yıllarda çekilen bu fotoğrafa bakarken “heey gidi günler hey” derken, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Milli Kuaför Sinan Kartal’ı da bir kez daha rahmetle anıyoruz.

hey gidi4-8Koçdemir Video’nun efsane ismi Erhan Koçdemir ile arkadaşlarının 1970’li yıllarda çekilen ve bize ‘Heey gidi günler hey’ dedirten bu karesi Halk54 Panorama’daki yerini aldı. 

hey gidi5-8
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde halk arasında “Cübbeli Ahmet Hoca’nın Mescidi” olarak da bilinen Adapazarı Yenidoğan Mahallesi’ndeki Mekke Mescidi hasar aldı. Mekke Mescidi’nde bulunan ve Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Ünlü’nün vaaz verdiği kürsüyü gazeteci Hüseyin Cumalı ile muhabir Ergün Yılmaz görüntülemişti. O günlerde hayli konuşulan bu fotoğrafa bakıp “heey gidi günler hey” derken, yıllar sonra bir trafik kazasında hayatını kaybeden Ergün Yılmaz’a da bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz… 


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-8

Dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran bir etkinlik dolayısıyla makamında Sakarya Sağlık İl Müdürü Dr. Aziz Öğütlü, dönemin Sakarya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tacettin Koç, dönemin Sakarya Kadın doğum ve Çocuk Bakımevi Başhekimi Dr. Aydın Sarı, dönemin SKK Adapazarı Hastanesi Başhekimi Hüseyin Can, dönemin Toyota-Sa Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Dalgıç kabul etti. Bu güzel insanların bulunduğu kareyi bizde Halk54 Nostalji Vapuru’nun güzel bir köşesine astık.

nostalji vapuru2-8

Dönemin ANAP İl Başkanı Süleyman Baş, eşi ve dostları güzel bir akşam yemeğinde buluştu. Aynı zamanda Sakarya’nın tanınmış Müteahhitlerinden olan günümüzün Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Baş ve dostlarının bu güzel karesini Halk54 Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

nostalji vapuru3-8

Dönemin Sakarya Valisi M. Cahit Kıraç, Sakarya’nın yetiştirdiği ünlü iş adamı Tuna Tan’a şehre yaptığı hizmetlerden dolayı bir plaket takdim etti. Dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran ile dönemin Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır’nda hazır bulunduğu törende Vali Kıraç ile iş insanı Tuna Tan’ın o özel anlarını bizde Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru4-8

Sakarya’nın ünlü siyasetçisi ve iş insanlarından Halil Müftüoğlu, Büyükşehir Yasasıyla beraber Sakarya İl Özel İdaresi kapatılmadan önce her oturumda şehirle ilgili önemli konuşmalar yapardı. Sakarya İl Özel İdaresi’nde şehrin bir çok sorunun çözülmesinde emeği olan Halil Müftüoğlu’nun o günlerde çekilen bu güzel karesini de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-8

Dönemin Sakarya Valisi M. Cihat Kıraç kısa adı RATED olan Sakarya Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncılığı Derneği'nin eski başkanı Zafer Büyü ve arkadaşları makamında kabul etti. Gazeteciler ile sıcak diyalogu olan Vali Kıraç ile gazetecilerin günün anısına çektirdiği bu güzel kareyi de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık. 


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-8

Senin oynadığın
film senaryosunu
ben yazdım. Ne
anlatıyorsun sen!
Çay var mı çaay