Sakarya Ticaret Borsası'nda seçim heyecanı yaşandı. Oda üyeleri, 8 meslek komitesinde önümüzdeki 4 yıl için kendilerini temsil edecek isimleri belirledi. Büyük heyecana sahne olan seçimlerde 52 meslek komitesi üyesi ve 22 meclis üyesi seçildi. İşte kazanan listeler...

HALK54.COM
Adem Sarı, Mustafa Genç ve Bülent Afyon'un yönetim kurulu başkanlığına talip olduğu Sakarya Ticaret Borsası'nda (STB) seçim heyecanı bugün yapılan meslek komite seçimleri ile başladı.

Sakarya Ticaret Borsası hizmet binasında yapılan seçimlerde 8 meslek komitesinde 734 üye, 52 meslek komite üyesi ve 22 meclis üyesini belirlemek için sandık başına gitti. Sabah saat 09.00 itibariyle STB hizmet binasında başlayan oy kullanma işlemi, 17.00'da sona erdi. 8 meslek komitesinin bulunduğu STB'de seçimler büyük bir heyecana sahne oldu.

AFYON VE GENÇ KAZANDI, SARI KAYBETTİ
STB Başkan adaylarından Bülent Afyon 1. Meslek Komitesi'nde seçilirken, 3. Meslek Komitesi'nde Mustafa Genç 52 oyla kazandı. 5. Meslek Komitesi'nde seçime giren STB'nin mevcut başkanı Adem Sarı ise 107 oya karşı 93 oyla seçimi kaybetti. 

BAŞKANLIK İÇİN 2 ADAY VAR
Böylelikle Mustafa Genç ve Bülent Afyon başkanlık adaylıklarını devam ettirirken, Adem Sarı ise 5. meslek komitesinden seçilemediği için başkanlığa aday olamayacak.

Yeni meclisin belirlenmesiyle birlikte önümüzdeki 2 gün içerisinde yönetim kurulu başkanlığı için seçim gerçekleştirilecek. 

Sakarya Ticaret Borsası meslek komite seçimlerinde kazanan listeler ise şu şekilde:

1. MESLEK GRUBU SARI LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER
ŞEKER AFYON BESİCİLİK GIDA YEMEK İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (MECLİS ÜYESİ)
KAZIM KAÇMAZ (MECLİS ÜYESİ)
YAŞAR KAYA (MECLİS ÜYESİ)
KAR-BES KARDEŞ BESİCİLİK DAMIZLIK ÜRETİM TİC. LTD. ŞTİ. (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
SEZGİN ÜLKEN (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
BAYRAM ARIK (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
FATİH ÇALIK (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
OĞUZHAN KARTAL
NECİP SANCAKTUTAN
İLHAM ŞEMŞEK
MEHMET ALTUNIŞIK
SERDAL ÜRKÜT
ALİ AYAR
VEDAT İŞGÖREN

Enflasyondaki düşüş vatandaşa ne zaman yansır? İşte Erdoğan'ın işaret ettiği tarih Enflasyondaki düşüş vatandaşa ne zaman yansır? İşte Erdoğan'ın işaret ettiği tarih


2. MESLEK GRUBU

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

AKINKOÇ KANDIRA UN FABRİKASI TİCARET VE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
SAKARYA GIDA ENDÜSTRİSİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
SAĞKOL DEĞİRMECİLİK SAN VE TİC.A.Ş PAMUKOVA ŞUBESİ (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
RUHİ AVDAN (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
GEZİCİ ZİRAİ ÜRÜNLER TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELERİ
AKOVA UN VE YEM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
AKTAV GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
BAYRAM KIRIKÇI
TUNA AKYOL
MEHMET YILDIZ

3. MESLEK GRUBU MAVİ LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

ÖZGENÇ TARIM ÜRÜNLERİ İHR. İTH.PAZ. SAN. YE TİC. LTD.ŞTİ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
ÇELİK KARDEŞLER İC YE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
PAK MISIR KURUTMA VE GIDA LİMİTED ŞİRKETİ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
BÜLENT BEBEK (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
VEDAT GEZİCİ (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
HARMANCILAR T AR. ÜRN. NAK. GIDA YAK. OTOM. (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
ORM. ÜRÜN. SAN. YE TİC. LTD ŞTİ.
ARAMAN PET. TAR. ÜRÜN. GIDA İNŞ. NAK. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELERİ
CERÇEYİZ GÜL GIDA VE TAR. ÜRÜN. NAK. VE TAŞ. HİZ. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.
NURSAV TAR. VE GIDA MAD. PET. ÜRÜN. TAŞ. HİZ. TAAH. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
KARAC ALAR TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
SAKARYA EKİN T AR. ÜRÜN. GIDA MAD. HAYV. TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.
SAKARYA ZAHİRECİLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
GÜR KAN OK-OK TARIM ÜRÜNLERİ
METİN KIRIK-KIRIKOĞULLARI TİCARET OTO FREN MALZ. VE FREN SERVİSİ-ZAHİRE ŞUBESİ

4. MESLEK GRUBU MAVİ LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

ALTINDAŞ YAŞ MEY. Ve SEB.TUR.HAY.İNŞ.NAK.TİC. ve SAN.LTD.ŞTİ. (MECLİS ASİL ÜYESİ)
AYHAN AKMAN(MECLİS ASİL ÜYESİ)
NİHAT ÖZDEMİR(MECLİS ASİL ÜYESİ)
TURGAY ÖZTÜRK(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
SALİH ÖZDEN(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
ABDULLAH BAKIR (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
BURAK ATASOY
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
MUSTAFA ÖZÇINAR
ENES SOSYAL
TAYFUN ÖZDEMİR
FAHRİ BURUŞ
İLHAN AKMAN
MESUT AKYOL
ALİ KABACAOĞLU
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
GÜRAY KORKMAZ
İBRAHİM SORGUT
İSMAİL ÇELİK
KÖSEOĞULLARI NARENCİYE GIDA MAD. DAY. TÜKETİM MALLARI NAK. ZİRAİ ÜRÜNLER SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
AKMİZAN TARIM ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
MEHMET YİĞİT
TAYFUN ESKİ ADA ALPEREN TARIM ÜRÜN.

5. MESLEK GRUBU MAVİ LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

MUSTAFA TEMİZKAN (MECLİS ASİL ÜYESİ)
ERSİN TAŞKIRAN (MECLİS ASİL ÜYESİ)
ALİ HAYDAR BAŞ (MECLİS ASİL ÜYESİ)
HAŞAN İNCİ(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
İÇÖZLER TARIM VE PET. ÜRÜN.GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
MUSA ARSLAN(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
ACAR TARIM HAYV. GIDA MET. NAK. OTOM. TUR. İNŞ. SOS.HİZ. SAN .VE TİC. LTD. ŞTİ.
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
KARAC AL AR FINDIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
ERHAN METE
ACET NAKLİYE GIDA İNŞ. TUR. TAR. ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
ÇETİNOĞLU TAR. VE TAR. ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
ÜGP GIDA TAR. ÜRÜN. KİM. MAD. HAYV. NAK. İNŞ. TUR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
RAYiM TUĞRAN
ALİ AYDIN

6. MESLEK GRUBU

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER
Sınırlı Sorumlu Konuklu MahAllesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (MECLİS ASİL ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Kızılcaali Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(MECLİS ASİL ÜYESİ)
Çelikler Yumurta Üretimi Zahire ve Gıda Maddeleri Pazarlama Tc. ve Sanayi Ltd. Şti. (MECLİS ASİL ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Küçükesence Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Sinanoğlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
Gıdgıdak Yumurta ve Gıda Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi(MECLİS YEDEK ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Yeşilova Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
Sınırlı Sorumlu Fındıklı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği
Sınırlı Sorumlu Teksen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
Süleyman Kaçar
Duran Yurtsever
Sedat Abay
Bayram Erbay

7. MESLEK GRUBU MAVİ LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

SAYMANLI SÜPÜRGE MOBİLYA HAYVANCILIK (MECLİS ASİL ÜYESİ)
TEMİZCİLİK YEMEKÇİLİK SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
YUSUF ÖZBEK(MECLİS ASİL ÜYESİ)
ÖZKAN YILMAZ(MECLİS ASİL ÜYESİ)
NACİ AYDIN (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
HALİTÜSTÜNDAĞ (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
YUSUF MANASTIR (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
ÖMER ELMACI
MESLEK KOMİTESİ YEDEK ÜYELER
METİN UZUNOGLU
AHMET TOZ
İLHAN GÜR
ALİ DONAT
SEMİH YAKAR
İRFAN TOPALOĞLU
İSMAİL YÜRÜR

8. MESLEK GRUBU YEŞİL LİSTE

MESLEK KOMİTESİ ASİL ÜYELER

Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği İktisadi İşletmesi (MECLİS ASİL ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Sapanca İlçe ve Kırkpınar Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (MECLİS ASİL ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Arifiye İlçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
Sınırlı Sorumlu Umurbey Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (MECLİS YEDEK ÜYESİ)
Ada Marka Rulo Çim Peyzaj İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi