İYİ Parti Sakarya Teşkilat Başkanı Fatih Akgün, Sakarya Genel Sekreteri Gökhan Kaçar, İl Başkan Yardımcısı Selahattin Mungan, Aytekin Karlıdağ ve İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, 15 Temmuz Anma programın da partisine yapılan haksızlığa, yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

İYİ Parti Sakarya İl Teşkilat Başkanı Fatih Akgün yaptığı açıklamada, "15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik programına İYİ Parti teşkilatı olarak davet edildik. Yönetimimizle birlikte bu önemli programa katılım sağladık. 

Bu sene düzenlenen bu organizasyonda AK Parti'nin gençlik kolları dahil tüm kadroları ve tüm siyasi partiler takdim edilirken İYİ Parti teşkilatı takdim edilmedi. Bu durum üzerine tepki olarak programdan ayrıldık" diye belirtti.

İYİ Parti Adapazarı Teşkilatı Eczacıları ziyaret etti İYİ Parti Adapazarı Teşkilatı Eczacıları ziyaret etti

"Milletimize olan vefa"

Akgün: "Bizi oraya getiren güç fedakar milletimize olan vefamızdır. Bizi oradan ayıran ise bu zihniyetin keyfi protokol uygulamaları ile şehit ve gazilerimize olan saygısızlığıdır. Unutulmamalıdır ki böyle özel günler kurumların şahısların değil bizzat milletin ve bedel ödeyenlerin günüdür. 

Adını “milli birlik ve beraberlik” koyduğunuz günün maneviyatına layık olamadığınızı görüyor, şehit ve gazilerimiz hatırına en azından kelime anlamına uygun ve yakışan davranışlarda bulunmanızı tavsiye ediyoruz.  İYİ Parti iktidarında “15 Temmuz” siyasi propaganda ve paydaş olmak isteyenleri öteleme aracı olmaktan çıkarılıp, milletimizin zihninde ve vicdanında çok daha anlamlı bir gün haline gelecektir" ifadelerine yer verdi.