HALK54.COM

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı’ndan istifa eden Fatih Akgün'ün yerine önceki dönem İYİ Parti Adapazarı ilçe Başkanı ve 28. dönem Milletvekili adayı olan Avukat E. Serdip Dokumacı atanmıştı. Dokumacı’nın il başkanı olarak atanmasının ardından yeni il yönetimi belirlenmiş ve teşkilata hızla yeni soluk gelmişti.

Arif Akyol tekrar meclis üyesi olmak için başvuru yaptı Arif Akyol tekrar meclis üyesi olmak için başvuru yaptı

Ancak Dokumacı, dün akşam aniden yönetim kurulu ile birlikte istifa etti. Başkan Dokumacı istifa ile ilgili yaptığı açıklamada, "Genel Merkezimizin talebi üzerine,yaklaşık 2 aydır büyük bir şerefle sürdürdüğüm Sakarya İl Başkanlığı görevinden ben ve yönetimimizdeki yönetici arkadaşlarımının birçoğu da yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararı almıştır. Önce yönetici arkadaşlarım olmak üzere herkes hakkını helal etsin, İYİ Parti bizim çocuğumuz,lütfen onu incitmeyelim…" ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Genel Başkan Meral Akşener arasında başlayan gerginlikle birlikte parti içi çekişmeden kaynaklandığı ileri sürülen Serdip Dokumacı istifasıyla birlikte yeni istifaların da gelmesi bekleniyor.

Öte yandan İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Ümit Dikbayır ile Akşener arasındaki gerginlik sürerken Meral Akşener akrabası olan Dikbayır’ı  50 kişilik İYİ Parti Genel İdare Kurulu listesine almadı.

Bilindiği gibi GİK listesinde 2’inci sırada yer alan Dikbayır, delegenin reddetmesi üzerine GİK üyeliğinden düştü.