Türkiye'nin kilitlendiği 6'lı masanın liderlerinin toplantısı sona erdi.  Kulis bilgilerine göre bugünkü toplantıda masaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi geldi. Liderler teker teker görüşlerini açıkladı. 6'lı masanın 5 lideri de Kılıçdaroğlu ismine 'evet' dedi. Toplantıda bir başka adayın ismi gündeme gelmedi sadece Kılıçdaroğlu ismi üzerinde konuşuldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener kararı yetkili kurullarına da danıştıktan sonra aktaracağını söyledi.

Aday adayı Eryılmaz temennilerini sıraladı Aday adayı Eryılmaz temennilerini sıraladı

"6 MART'TA AÇIKLANACAK"

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Toplantının ardından İYİ Partili Dikbayır, “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yaptı. Dikbayır, paylaşımı tepkiler üzerine sildi.