Borsa dolandırıcılarına Sakarya'da operasyon! Borsa dolandırıcılarına Sakarya'da operasyon!

Nurettin Eryılmaz

Adapazarı Yeni Cami istikametinden İzmit caddesi üzerinde 58 AEN  1….. plakalı araç sürücüsü direksiyonu başında fenalaştı. Araç yolda biranda dururken çevredeki vatandaşlar sürücüye yardım için seferber oldu.  Acı içinde kıvranan sürücü nedeniyle o anlarda herkes panik yaşadı. Özel Dentsakarya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinden bir hekim, sürücünün yanına gelerek rahatsızlığını anlamaya çalışırken, ihbar üzerine olay yerine 112 sağlık ekibi çağrıldı.

Yoldan geçen trafik polisi yaşanan haraketli anlara müdahale etti. Sürücüyü direksiyondan kaldırarak arka koltuğa yatırdıktan sonra direksiyona trafik polis amiri geçirerek hastaneye götürmek için hareket edecekti ancak ambulansın sireni duyulunca polis bekledi. Acı çeken sürücü araçtan indirilerek tek ayak üzerinde güçlükle ambulans aracına bindirilerek ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekipleri her zaman olduğu gibi vatandaşların yardımına koşarak gerekli desteği veriyorlar. Polisler sürücünün aracını yol kenarından alarak kaldırımın yanına park ettiler. 

Fenalaşan sürücüye ilk yardımda bulunan diş hekimi, "Biz tansiyonu düşmesin diye oksijen verdik, şeker verdik. Gut hastalığı varmış ondan dolayı sol ayağında şiddetli ağrısı vardı o nedenle fenalaştı “ diye konuştu.