Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması timleri, trafik güvenliğini sağlamak için 5 bin 414 kilometrelik yol ağı üzerinde kesintisiz olarak kontrollerine devam ediyor.

2 kişiyi silahla yaralayan şahıs tutuklandı 2 kişiyi silahla yaralayan şahıs tutuklandı

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2023 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 82 bin 544 araç kontrol edildi. Ay içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 855 araç ile 345 sürücü trafikten men edilirken, uyuşturucu ve alkollü şekilde araç kullandığı tespit edilen 83 sürücünün belgelerine geçici süreyle el konuldu.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi artan bir ivme ile denetimler devam ederken, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2023 yılı Eylül ayı içerisinde Sakarya Jandarma sorumluluk sınırlarında toplam 43 maddi hasarlı, 50 yaralamalı olmak üzere toplam 123 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 80 kişi yaralandı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır." denildi.