Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kaçak su kullanımına karşı başlattığı mücadele ile tespit ettiği işletmelere yasal işlem uygulamaya başladı. Şehrin su kaynaklarını korumak ve su maliyetlerini düşürmek için başlatılan çalışmalarda turistik tesisler tek tek incelendi.

Ferizli'de Bayramlaşma Coşkusu Ferizli'de Bayramlaşma Coşkusu

İlk etapta Sapanca Gölü kıyısına 0-300 metre mesafede yer alan tesisler denetime tabii tutuldu. Denetimler esnasında yasal yollar ile su kullanan ve abonelikleri bulunan tesislere teşekkür edildi. Su aboneliği bulunmayan ve göl havzasını kendi musluğu gibi kullanan işletmelere ise tutanak tutuldu.

Tutanak tutulan işletmelerin aynı zamanda kaçak kullanımını engellemek için suyu da kesildi. SASKİ’den yapılan açıklamada, “Şehrimizin su kaynaklarını korumaya, yasal olmayan kullanımların önüne geçmek için gereken çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz” denildi.

Kaçak Su Kullanımlarına Karşı Denetimler Başladı 5Kaçak Su Kullanımlarına Karşı Denetimler Başladı 4Kaçak Su Kullanımlarına Karşı Denetimler Başladı 3Kaçak Su Kullanımlarına Karşı Denetimler Başladı 2Kaçak Su Kullanımlarına Karşı Denetimler Başladı