Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu organizesinde Sivas Valiliği ile Sivas Belediyesi iş birliğinde yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası Sivas’ta start aldı. 4 Eylül Spor Vadisi Atletizm Pisti’nde başlayan heyecan dolu şampiyonaya 15 ülkeden 310 atlet katılım sağlıyor.

Türkiye 60 atletle katılıyor
Türkiye, şampiyonada 30 branşın tamamında toplam 60 atletle madalya arayacak. Balkan U18 Şampiyonası’nın madalya lideri olan ay-yıldızlılar, Sivas'taki 20. şampiyonanın genel sıralamasında favori olarak gösterildi. Yarışmalara Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Azerbaycan, Kosova, Moldova, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Karadağ, Hırvatistan, Ukrayna ve Slovenya katılıyor.

Sapanca ilk kez güldü Sapanca ilk kez güldü

Çekiç atmada dereceye girenler belli oldu
Günün ilk yarışlarında çekiç atmada kadınlarda Yunanistan'dan Valentina Drakopoulou 1., Sırbistan'dan Mina Amidzic 2., Romanya'dan Alexandna Iacob 3. olurken, erkekler çekiç atmada ise Slovenya'dan Andraz Rajher 1., Yunanistan'dan Nikolaos Sidirenios 2., Ukranya'dan Artem Cherkashyn 3. oldu. Sporculara madalyalarını Sivas Valisi Yılmaz Şimşek takdim etti.

Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan Duru İklim Kadanalı ise 18 yaş altı Kadınlar 400 metre yarışında güçlü rakipleriyle yarıştı. Hayli çekişmeli geçen yarışta Sakaryalı Kadanalı Balkan 4’ncüsü olarak yarışı tamamlandı. Duru İklim Kadanalı’nın güçlü rakiplerine rağmen elde ettiği başarı spor çevresinde büyük takdir topladı. Heyecan dolu şampiyona akşam sona erecek.