Halk54 Haber Merkezi

Adapazarı Belediyesi ‘Ada Hayat’ Projesi’nin ihalesini yaptı. İhale sonrasında proje alanı çevrildi ve yıkım ise bugün-yarın başlıyor. Ada Hayat Projesi’nin önemli bir aşamasını aşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ise şehir genelinde yeni projelere yelken açmak için kolları sıvadı. Basın aracığıyla sürekli çağrı yapan Işıksu, “Şehirde neresi olursa olsun. Gelin Kentsel Dönüşümü konuşalım” çağrısıyla Adapazarı’nda bir hareketlilik başladı. 

Hendek'te Regaip Kandili dualarla icra edildi Hendek'te Regaip Kandili dualarla icra edildi

Adapazarı’nın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan ve zaman içindeki gelişmelerle birlikte eski hareketliğini yakalayamayan Adapazarı Kapalı Çarşı Yönetim Kurulu bugün Başkan Işıksu’ya önemli bir ziyarette bulundu. Yaklaşık 1 saati geçkin başkanla görüşen kapalı çarşı esnafı Kentsel Dönüşüme sıcak baktıklarını dile getirdi. 

Öte yandan yaklaşık 1 yıl önce Adapazarı’nın en önemli alışveriş merkezlerinden olan Katlı Pazaryeri esnafı, oda ve dernek başkanlarına, “Pazaryerine eksi-1 ve artı 3 kat verelim. Projeyi de biz yapalım. Esnafta proje bitene kadar mahalle pazarlarında yer verelim” teklifinde bulunan Başkan Işıksu’ya Katlı Pazaryeri cephesinden halen net bir ses gelmedi.