ÇORUHLU MAZBATAYI ALDI 

Bugün mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Çoruhlu, 53 oy farkla rakiplerini geride bırakarak zaferini taçlandırdı. Seçimin ardından gerçekleşen devir teslim töreninde, Karapürçek'in geleceğine dair umutlar yeniden yeşerdi. Yeniden Refah Partisi'nin adayı Çoruhlu, seçim kampanyası boyunca halkın nabzını tutarak, yerel sorunlara duyarlı bir lider portresi çizdi. Karapürçeklilerin teveccühüyle kazanarak, güvenlerini tazeledi ve bugün itibariyle başkanlık koltuğuna oturdu.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, devir teslim töreninde duygusal bir veda konuşması yaparak, görevini yeni başkan Mehmet Murat Çoruhlu'ya devretti. Tören öncesinde yapılan çiçek takdiminin ardından Yıldırım, mikrofonu alarak duygularını ifade etti. Yıldırım, konuşmasında "14 Bin nüfusluk belediye başkanlığımı burada noktalıyorum. Dört dönem boyunca başkanlığımı burada son buluyorum" diyerek geçmiş dönemine veda ettiğini belirtti. Kendisine destek olan herkese teşekkürlerini sunan Yıldırım, görev süresince yürüttüğü çalışmalar için de takdirlerini dile getirdi.Yıldırım, yeni dönem başkanı Mehmet Murat Çoruhlu'ya ise 5 yıllık başkanlık görevinde başarılar dileyerek, görevi devretti. Karapürçek'in geleceği için umut dolu bir geçişin yaşandığı törende, Yıldırım'ın samimi ve içten sözleri duygusal anlar yaşattı.

ÇORUHLU ''KARAPÜRÇEK İÇİN HİZMET EDECEĞİZ''

Karapürçek'in yeni dönem başkanı Mehmet Murat Çoruhlu, seçim zaferini kutlamak ve gelecek döneme dair taahhütlerini dile getirmek üzere bir konuşma yaptı. Yerel seçimlerde 53 oy farkla Yeniden Refah Partisi'nin adayı olarak zafer kazanan Çoruhlu, Orhan Yıldırım'ın hizmetlerine teşekkür ederken, gelecek dönem için Karapürçek halkına sözler verdi.

CHP Sakarya'dan büyük emekli mitingine çağrı CHP Sakarya'dan büyük emekli mitingine çağrı

Çoruhlu'nun konuşmasında, "Orhan Yıldırım başkanım benim hocamdır. Bu zamana kadar yapmış olduğu başkanlık sürecindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadeleriyle başlayan sözler, önceki dönem başkanına duyulan saygının altını çizdi. Ardından, yeni dönem başkanlığının Karapürçek için taşıdığı önemi vurgulayarak, "Şimdi görev yapacağımız başkanlık sürecinde ise Karapürçek halkımız için vatandaşlarımız için elimizden gelen her şeyi yapacağız" sözleriyle devam etti.

Çoruhlu'nun bu sözleri, Karapürçek'in geleceği için umut vaat eden bir vizyonun işaretçisi oldu. Halka verdiği sözlerle, şeffaf, adaletli ve halk odaklı bir yönetim anlayışını temsil edeceğini belirten Çoruhlu, Karapürçek'in ihtiyaçlarına cevap verecek projeler üzerinde çalışacaklarını da ifade etti.