MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Meclis üyeleri var iken memur belediye başkan yardımcısı olan Hilmi Erbatan’ın Karasu Belediyesi’ni temsil etmesine tepki gösterdi.

HALK54.COM
Hüseyin Cumalı’nın haberi 

Sofuoğlu'nun açıklamalarına bir tepki de Kılıçaslan'dan: Ahlaksız müptezel... Sofuoğlu'nun açıklamalarına bir tepki de Kılıçaslan'dan: Ahlaksız müptezel...

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Karasu’da düzenlenen törene Karasu Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan katıldı. Memur kökenli olan Başkan yardımcısının protokolün önüne geçip belediyeyi temsil etmesine Cumhur İttifakı’nın MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara tepki gösterdi. Karasu Belediyesi’nin meclis üyeleri olduğunu anımsatan Başkan Kara sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.

Kara, “Öncelikle size genel ve mantıklı bir kuraldan bahsetmek istiyorum. Seçilmişler seçilmişleri, atanmışlar atanmışları temsil edebilir. Yani Emniyet Derneği Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü’nü temsil edemez. Benzer şekilde bir daire amiri de muhtarın yerine davetlere icabet edemez. Karasu’daki 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlaması’na Karasu Belediyesi’ni temsilen memur Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan katıldı” dedi.

8009d9d3-401f-4281-941f-70ac3b91ef89

Kara, “Protokolün en önüne geçmekte bir beis görmedi. Karasu Belediye Başkanı’nı aslında belediye meclis üyeleri temsil eder. Bunların iktidar ya da muhalefet belediye meclis üyesi olmasının bir önemi de yoktur. Karasu Belediyesi’nde 25 belediye meclis üyesi mevcuttur. Ancak memur başkan yardımcısı tüm onların yerine Karasu Belediyesi’ni temsil etmeyi başarmıştır. Kural dışı, protokol ilkeleri ile örtüşmeyen bu durumu 15 yılı aşkın bir süredir başkan yardımcılığı yapan Hilmi Erbatan beyefendi bilmiyorsa bu ciddi bir eksikliktir. Eğer biliyor ve kasten yapıyorsa bu ciddi bir saygısızlıktır” ifadelerine yer verdi.

Başkan Kara, “Bu kuralı bildiği halde sesini çıkarmayan meclis üyeleri de ya söylediklerinin ciddiye alınacağından umudu kesmiş ya da sivri olup gelecek dönemlerde olası şanslarını yok etmek istemeyenlerdir. Herkesin görüşünü anlıyor olmamız onlara saygı göstermemizi gerektirmez. Siz sesinizi çıkarmadıkça Allah size Hilmi’ler gönderecektir. Herkes halinden memnunsa yolunuz açık olsun. Ancak protokol sıralamasında benden geride olan birinin çelenk töreninde benden önde yer alması bana ağır gelmiştir. Bu tepkiyi de o nedenle gösteriyorum” dedi.

Başkan Kara’nın bu tepkisi sosyal medya başta olmak üzere ilçede gündem oldu. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın bir ortağının bu denli tepkisine Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in tepkisi merak konusu oldu.

c9416236-301a-4ba0-a432-d63db1e844ba