Karasu Belediyesi meclisinin mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı İshak Sarı başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısına seçimlerin ardından belediyede yaşanan işten çıkarmalarla ilgili polemik damga vurdu. Toplantıda gündem dışı söz alan Yeniden Refah Partili Meclis Üyesi Metin Yıldırım, işten çıkartılmalarla ilgili konuştu.

Yıldırım, “İşten çıkartılan personeller; sizin iş arkadaşınız, yol arkadaşınız. Onlar işten çıkartılırken soruyorum, vicdanınızı askıya mı aldınız? Hiç mi haberiniz olmadı, hiç mi tepki göstermediniz? Milletvekili Lütfi Bayraktar bölge bölge gezdi, bu sorunlar karşınıza geldi, sayın vekil o zaman ne dedi?” ifadelerini kullandı. Metin Yıldırım, sözlerini “İşten çıkartılan insanların haysiyeti ve şerefiyle ilgili sokakta farklı söylemler yapılıyor. Bu arkadaşları şahsen tanıyorum, işlerinde düzgün insanlardı. İşten çıkartılma sebepleri neydi? Bunu kamuoyu ile paylaşacak mısınız?” diyerek tamamladı.

Belediye Başkanı İshak Sarı ise Yıldırım’a sert yanıt verdi. “Metin Bey, daha önce belediye personeliydiniz. Zaten konuyla ilgili bir acınız var. Siz de belediyenin bir kamburuydunuz” diyerek sözlerine başlayan Sarı, “2019 yılında göreve geldiğimizde kendisi de Belediye üzerinden Karasu Kaymakamlığı’nda çalışıyordu. Kendisine ihtiyacımızın olmadığını o gün söylemiştik. Çünkü personel fazlalığı vardı” şeklinde açıklama yaptı.

Sarı, “Bugün ise 21 kişinin iş akdine son verildi. Bunu yaparken de bir ayrım, sınıflandırma yapmadık. Seçimden sonra beş yıl, bu arkadaşlarla çalıştık. Kimin ne olduğunu harfiyen biliyorum. Bu kişilerin neden işten çıkarıldığını özeline kadar anlatalım mı? Bu kimsenin hoşuna gitmez. Kayıtlarıyla, belgeleriyle artı ve eksilerini biliyoruz, bilerek ve isteyerek, kırmadan, dökmeden bir eylem gerçekleştirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Sakarya Gaziantepliler Derneği'nden Başkan Mutlu Işıksu'ya ziyaret Sakarya Gaziantepliler Derneği'nden Başkan Mutlu Işıksu'ya ziyaret

CHP’li Meclis Üyesi Mücahit Karakaş da söz alarak Başkan Sarı’ya yönelik bir soru sordu.

Karakaş, “İşten çıkarmaları seçim sonrasına bıraktınız. Eğer bu kişilerin suçu varsa, bu suçları seçim sonrasında mı yaptılar? Seçimden önce yaptılar. Neden seçim öncesi tutanak tutup da çıkarmadınız?” ifadelerini kullandı.