TV264 ekranlarında her Cuma akşamı saat 21.00’de yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programının canlı yayın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Birkaç kez projesi durdurulan karasu Tren Yolu Projesi’nin önemine işaret eden Özkoç, bitirilmeyen projeye milyonlar gömüldüğünü söyledi. 

Karasu Demiryolu Arifiye İstasyonu’na bağlanması planlanan proje tamamlandığı Ulusal Demiryolu Ağı ile birleşmiş olacak. Karasu Limanı’nı Türkiye ile entegre edecek projenin fizibilite çalışmasının yetersiz yapılarak başlandığını belirten Özkoç sert eleştirilerde bulundu.
 

Karasu Tren Yolu Projesi bilindiği gibi 2011 yılından başlandı ve inşasına 2 kez ara verildi. 
Karasu Demiryolu projesi 2012 ve 2017'de iki kez durmasının ardından geçen yıllarda bir kez daha start verilen projeyi yine durduruldu. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından projenin 2018 yılında yapılan proje revize ihalesini kazanarak işe 2019'da başlayan firma, hazırlanan yeni projeyi Genel Müdürlüğe teslim etmeyi planlamıştı.