Sakarya sahillerinde denize girmek bugün de yasak Sakarya sahillerinde denize girmek bugün de yasak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (SAMEK) yıl boyu binlerce vatandaşa sanatın ve zanaatın farklı dallarında eğitimler veriliyor.

Bu kursları tamamlayan kursiyerler, aldıkları eğitimle kendilerini hem sanatsal hem de mesleki açıdan geliştiriyor. Bu kapsamda yıl boyu eğitimlerin devam ettiği SAMEK’lerde yılsonu sergi heyecanı yaşanıyor. Kursiyerler, ortaya çıkardıkları eserleri sanatseverlere sunuyor.

Karasu ve Kocaali SAMEK’te 19 branşta eğitim alan 954 kursiyerin 1353 eseri, yılsonu sergilerinde görücüye çıktı. Kursiyerler, el emeği göz nuru eserleri katılımcılara tanıttı.

Açılışlara Kocaali Belediye Başkanı Turan Yüzücü, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, Kocaali İlçe Halk Eğitim Müdürü Halil Karaca’nın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Ahşap yakma, makrome, el nakışları, iğne oyası, tasarım, epoksi, resim, fliografi, kâğıt rölyef, Antep ajuru, ebru sanatı, kırkyama, çini, çeyiz ve ahşap boyama alanlarında ortaya çıkarılan eserler açıldığı andan itibaren yoğun ilgi görüyor.

13 Haziran Perşembe günü saat 14.00’da ise Geyve SAMEK yılsonu sergisi kapılarını sanatseverlere açacak.

Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı 6Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı 5Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı 4Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı 2Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı 3Karasu Ve Kocaali’de Birbirinden Güzel 1353 Eser Beğeni Topladı