Karasu Belediyesi öncülüğünde Mali Müşavir Muzaffer Tatlı koordinesinde, “Karasu Yaşayan Değerleriyle Buluşuyor” projesi 1 Temmuz Cuma günü saat 17.00’da Karasu Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirildi.

Başkan İshak Sarı’nın makam odasında misafirleri ağırladığı program Atatürk Bulvarında görkemli bir tören ile devam etti.

Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu

Projeye, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İlçe Protokol üyeleri, ulusal ve yerel basın katılırken Karasulu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Projenin sunumunu Ayşegül Yiğit yaparken genel Moderatörlüğünü Mali Müşavir Muzaffer Tatlı eşsiz sunumu ile gerçekleştirdi.

Nörobiyolog Dr. Ali Ertürk, Akademisyen Doç. Dr. Bülent Anıl, Gezgin Cengiz Arslanoğlu, Tenor Hüseyin Likos, Akademisyen Prof. Dr. İsmail Çakmak, Sanatçı Mustafa Topaloğlu, Vali Recep Soytürk, Emekli Emniyet Müdürü Şükrü Pekgil, Oyuncu Timur Acar ve Emekli Oramiral Veysel Kösele rahatsızlıkları ve yurtdışında olmaları sebebiyle programa katılamazken, Projede Milli Sporcu Ali Turan, Çocuk Nöroloji Hekimi Prof. Dr. Burak Tatlı, Teknik Direktör Bülent Uygun, Araştırmacı Yazar İsmail Soytekinoğlu, Kardiyoloji Hekimi Doç. Dr. Kani Gemici, Milli Futbolcu Mahmut Hanefi Erdoğdu, Akademisyen Prof. Dr. Mehmet Erdem, Emekli Vali Mustafa İngenç, Kardiyoloji Hekimi Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, Ceza Daire Başkanı Nazmi Hakan, 20. ve 21. Dönem Milletvekili Nezir Aydın, Milli Futbolcu Recep Çetin, Emekli Emniyet Müdürü Remzi Koçöz ve Vali Selahattin Akyurt yer aldı.

thumbnail_1 (8)

Rahatsızlıkları ve yurtdışında olmaları sebebiyle programa katılamayanlar, proje ile ilgili videolar göndererek, bu harika programa katılım sağlayamadıkları için üzüntülerini belirtirken Belediye Başkanı İshak Sarı, Muzaffer Tatlı ve programda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.

Eşsiz projenin açılış konuşmasını yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Türkiye’nin dört bir yanından davetimizi geri çevirmeyip, ilçemize teşrif eden birbirinden değerli misafirlerimiz, hepinize gönülden hoş geldiniz diyor, tüm misafirlerimizi ve hemşehrilerimizi en kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Şuan aramızda ilçemizde doğmuş, büyümüş, okumuş veya herhangi bir sebeple ilçemize göç edip burada yaşamını sürdürmüş olan, en önemlisi de kendisini Karasulu olarak kabul eden, valilerimiz, bölge adliye mahkemesi başkanımız, emekli askerlerimiz, emekli emniyet müdürlerimiz, doktorlarımız, akademisyenlerimiz, bilim adamlarımız, sanatçılarımız, spor adamlarımız ve yazarlarımız bulunmaktadır. Kendilerini ilçemizde ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz bu güzel ilçemizin sadece denizine, gölüne, doğasına değil, içinden yetiştirip çıkarmış olduğu evlatlarına da gönülden saygı duyuyor ve kıymet veriyoruz.

Bu güzel ilçemizde yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in de dediği gibi “Zaman Bendedir, Mekân Bana Emanettir” şuurunda olan gençlerimiz, buradan her geçtiklerinde sizleri görecek, sizleri örnek alacak ve sizlerin yolundan gidip ülkemize en iyi

şekilde hizmet edeceklerdir. Bu duygularla tekrardan ilçemize teşrif eden Karasu’nun Yaşayan Değerlerine ve açılışımıza katılan sevgili hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Karasu’nun yaşayan değerlerine plaketlerini aileleri, yakın arkadaşları ve ilçe protokolü takdim ederken proje toplu halde çekilen anı fotoğrafı ve düzenlenen akşam yemeği ile tamamlandı.