Karasu'da yaşanan RİP akıntısı, bugün 2 gencin ölümle yaşam arasında gidip gelmesine neden oldu. Girdikleri denizde boğulma tehlikesi geçiren 2 genç cankurtaran ekipleri tarafından son anda ölümün kıyısından kurtarılırken, RİP akıntısının etkisini arttırdığı sahil kesiminde bayraklar sarı renge çevrildi.

Tır akaryakıt istasyonuna daldı Tır akaryakıt istasyonuna daldı

Karasu'da sabah saatlerinde denize giren 17 yaşındaki bir genç Karasu Sahili Kule 13 yakınlarında boğulma tehlikesi yaşadı. RİP akıntısının bir anda denizin dibine doğru çektiği genç çevredekiler tarafından fark edilince durum  Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekiplerine bildirildi. Anında yapılan müdahale ile boğulmaktan kurtulan 17 yaşındaki genç olay yerine gelen ambulans ile Karasu Devlet hastanesine kaldırıldı. 

Bu olaydan sadece 1 saat sonra bu seferde Tahtalı Plajı diye bilinen mevkide denize giren 11 yaşındaki O.G.A., denize girenleri tehdit eden RİP akıntısına kapıldı. 11 yaşındaki çocuk ailesi ve çevredekilerin çığlıkları arasında bir anda ortadan kayboldu. Cankurtaran ekipleri ve vatandaşlarca Karasu'nun azgın sularından çıkartılan çocuğun su yuttuğu fakat durumunun iyi olduğu tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğü açıklandı. 
 
Karasu'da sabah saatlerinde artan rüzgar ve oluşan dalgalar nedeniyle RİP akıntısı olarak bilinen ters akıntının şiddetini arttırması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Amirliği'nce plajlarda bulunan ve vatandaşları uyarmak amacıyla çekilen bayrakların sarıya çevrildiği açıklanmıştı.