Hüseyin Cumalı’nın haberi

Sakarya son yılların en büyük skandalıyla sarsılıyor.  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hainlere yönelik Irak'ın kuzeyindeki düzenlediği Pençe-Kilit operasyonu bütün hızıyla sürerken, PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu aslan gibi teğmenimizi şehit verdik. Sakarya’nın Karasu ilçesinde oturan Civelek ailesi acı haberi almasıyla yıkılırken, bir tek Şehit ailesi değil, Sakarya Şahadet şerbetini içen Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in acısıyla dağlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait askeri uçakla Kocaeli’deki Cengiz Topel Havaalanı’na Türk Bayrağına sarılı naaşı gelen Şehidimizi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, şehidimizin ailesi ve protokol mensupları karşıladı. Uçaktan naaşı alınan Şehidimiz baba ocağı olan Karasu’ya doğru yola çıkarken, Karasu sahilinde ise binlerce kişi rap müziğin efsane isimlerinden Sagopa Kajmer’in yanı sıra Madrigal, Canozan ve Sattas adındaki grup ve şarkıcılar eğleniyordu.

Şehit Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in naaşı Karasu’ya girdiği anda Karasu sahilindeki binlerce kişi Rap müziğiyle coştukça coşuyordu. Karasu’nun Şehidi ilçede olduğu o anlarda yaşanan bu skandala Karasulular başta olmak üzere herkes tepki gösterdi. Vatan, Millet, Ezan, Bayrak için gözünü kırpmadan Şehit olan Mehmetçiğimizin baba ocağında yaşanan skandalla ilgili konuşan vatandaşlar, “Bir yandan Türkiye Cumhuriyeti için şahadet şerbetini içen Şehidimiz var, diğer yanda ise Rap müziğiyle sahilde eğlenen binlerce kişi var. Ne yazık ki, ne acı ki Karasu’nun Şehidi var iken Karasu’da bu rezalet yaşandı” dedi.

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ile Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya büyük tepki gösteren vatandaşlar, “Bu kadar duyarsızlık, bu kadar sahipsizlik, bu kadar rezalet ve skandal olmaz, olamaz. Karasu’nun Şehidi var iken Karasu’da nasıl Rap konseri yapılıyor! Neden kimse Şehidimiz olduğunu düşünemiyor! Neden konser iptal edilmiyor! Neden konser ertelenmiyor! Böyle bir skandal olabilir mi! Bizim şehidimiz var iken bizim ilçemizde nasıl konser yapılabilir! Nasıl bunu kimse düşünemez! Bu ne büyük acıdır! Bu ne büyük vebaldir!” dedi.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya tepki gösteren vatandaşlar, “Hadi başkan Şehidin evinde idi. Peki Karasu Belediyesi’ndeki başkan yardımcıları, daire müdürleri, yetkililer bunu nasıl düşünmedi! Kaymakamlıkta bunu düşünecek kimse yok mu! Hepsine yazıklar olsun” dediler.