Karasu’da arka arkaya meydana gelen hırsızlık olayları halkı tedirgin ederken, son yaşanan hırsızlık olayda 250 kiloluk çelik kasayla birlikte hırsızlar sırra kadem baştı.

Fotokapana takılanlar bu kez şaşırttı! Ormandan toprak ve odun çalarken yakalandılar Fotokapana takılanlar bu kez şaşırttı! Ormandan toprak ve odun çalarken yakalandılar

BİLGİSAYAR
Karasu Aziziye Mahallesi’nde oturan Şafak A. isimli şahsın evine giren hırsızlar bilgisayar çaldı. Ev sahibi yaklaşık 3 saat evden ayrılmasıyla birlikte yaşanan olay sonrasında Şafak A, “ Cuma günü Aziziye Mahallesi’ndeki evime hırsız girdi. 2.5 saat evden çıktım. Resmen beni takip etmişler. Evden çıktığım gibi bilgisayarı çaldılar. Buna bir çözüm bulunmalı. Bekçiler ve devriye arabaları sokak aralarında da dolaşmalı” dedi.

ÇELİK KASA
Bu olay sonrasında ise Karasu Aziziye Mahallesi yol üzerinde bulunan bir işyerine giren hırsızlar 250 kiloluk çelik kasa ve bazı eşyaları alıp gitti. İş insanı İbrahim B.’ye ait işyerini soyan hırsızlar sırra kadem bastı. Sabah işyerine gelen iş insanı İbrahim B.’ye soyulduğunu anlayınca polise haber verdi. Olay Yeri İnceleme (OYİ) ekipleri iş yerinde inceleme başlattı. 

Yaşanan hırsızlık olayını Karasu’nun aktif gazetecisi Cihan Emre kamuoyuyla paylaştı.