Hüseyin Cumalı

Halk54 İhbar Hattı’na gönderilen video ve görsellerde Karasu Kuyumculu Mahallesi’nde bulunan Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait bir kum ocağından 3 kamyonun sürekli izinsiz kum aldığı ve bu kum alan kamyonların bir kamu kuruluşuna ait olduğu ileri sürüldü. Yapılan ihbarın teyide muhtaç olduğunu da belirten ihbarcı “yetkililer bu durumu incelemeli” notunu düştü. 

asda-3

Peki ama Hasan Alişan sende vicdan var mı! Peki ama Hasan Alişan sende vicdan var mı!

Öte yandan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, belediye başkanı seçilmeden önce AK Parti Karasu İlçe Başkanı iken benzer bir duruma müdahale etmişti. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu döneminde kaçak kum taşıyan belediye ait kamyonları şikayet eden Başkan İshak Sarı, belediyeye ait kamyonları yakalatmış ve yediemin deposuna çektirmişti.

Bilindiği gibi geçen Ekim ayında Karasu’da kaçak kum çalındığı ihbarını alan Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ile Karasu Belediyesi Zabıtası ekipleri şafak vakti bölgede operasyon düzenlemiş ve iş makinesi operatörü ile tır sürücüleri tek tek yakalamıştı. Gözaltına alınan şüpheliler Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı Karakolu’nda sorguya alınmıştı. İddiaya göre çalınan kumun Akdeniz ve Ege’ye sevk edildiği ileri sürülmüştü.