Karasu’da vatandaşlar ve tatilcilerin kabusu haline gelen sivrisinekler artık dayanılmaz hal aldı. Halk54 ihbar hattına ulaşan takipçilerimiz, “Bunlar sinek mi kene mi” diye sorarken, Karasu Belediyesi’ne mücadelede yetersiz kaldıkları için tepki gösterdi.

Halk54 Haber Merkezi

Karasu’ya akın eden tatilciler ile ilçe halkı sivrisinekler nedeniyle perişan oldu. Karasu İncilli Mahallesi 616 nolu sokaktan arayan bir takipçimiz, “Sivrisinekler nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bunaltıcı sıcaklarda kapılarımızı açamaz hale geldik. Karasu Belediyesi’ni aradığımızda ise ‘ilaçlıyoruz’ deniyor.  Eski hastane caddesi ile Ziraat Bankası Caddesi’ni ilaçlamakla olmaz ki ara sokaklara girmiyorlar. Biz 616 nolu sokak sakinleri olarak sivrisineklerden bıktık. Psikolojimiz bozuldu” dedi.

Sayıştay uyardı: Türkiye’nin sinema arşivi yok olmak üzere Sayıştay uyardı: Türkiye’nin sinema arşivi yok olmak üzere

Karasu’ya kumu için geldiklerini belirten bir başka takipçimiz ise, “Her yıl Karasu’ya kumu, sahili için geliriz. Bu yıl sivrisinekler bir değişik olmuş. Bunlar sinek mi kene mi anlayamadık. Resmen insana yapışıp kan emiyorlar. Karasu Belediyesi’nin ilaçlama ekiplerini bazen görüyoruz ama sivrisinekle mücadele yetersiz kaldığını düşünüyoruz. Yeterli olsa idi bu kadar sivrisinek olmazdı. Karasu Belediyesi’nden daha etkin mücadele istiyoruz” diye konuştu.