Nurettin Eryılmaz

9 günlük kurban bayramı tatili, Cuma günü başlıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek isteyenler, planlama yapmaya başladı.

Tüm Türkiye'nin 9 günlük Kurban Bayramı tatiline hazırlandığı şu günlerde tatilcilerin akınına uğrayan Karasu'da ise tatil fiyatları adeta Antalya ile yarışıyor.

Karasu'da deniz tatili için apart ya da otellerin günlük fiyatları 1500 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor. Antalya'da her şey dahil lüks tatil cennetlerinde fiyatlar yıldız kategorisine göre 3 binden başlıyor ve 10 bine kadar çıkabiliyor. Lüks mevkilere ve servislere göre fiyatlar daha da yükseliyor.

Dünyaca ünlü tatil beldelerinde tatil yapmak lüks hale gelirken, Karasu'da da durum pek farklı değil. Sakaryalıların kendi ilinde Karadeniz'e kıyısı olan Karasu ilçesinde tatil yapmak bile bütçeyi zorlar hale geldi.

Karasu ve Kocaali'de Karadeniz sahilinde tatil yapmak için en düşük rakam 1.800 TL. Konaklamak isteyenler günlüğü 3.000 TL'ye kadar ödeyerek 9 gün için 13.500 TL sadece konaklama ücreti ödeyebiliyor. 

Büyükşehir’den aileler için “Dijital Bağımlılık” söyleşisi Büyükşehir’den aileler için “Dijital Bağımlılık” söyleşisi

Yaz sezonunun başlamasıyla nüfusun 1 milyona ulaştığı Karasu'da tatilciler fiyatlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Vatandaşlar fiyatları duyunca şaşkınlık yaşadıklarını ifade ederek, "Karasu konaklama ücretlerinde Antalya'nın kat kat üzerine çıkmış” diye tepkilerini dile getirdiler.

Karasu'da deniz kenarında kiraladığınız bir apartta 4 kişi için günlük fiyat 1500 TL ile 3000 TL arasında değişiyor. 9 günlük sadece konaklama için 27 bin TL ödemeniz gerekiyor. Bu rakama yeme-içme ve diğer ihtiyaçlar için yapılacak masraflar dahil değil.