Olay, Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi Uzunkalfa Sokak üzerindeki 4 katlı apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ukrayna’da savaş olması sebebiyle bir süredir Edirne’deki evinde yalnız yaşayan ve aslen Karasulu olan 37 yaşındaki Önder Topçu'nun arkadaşları bir süredir kendisinden haber alamayınca durumundan şüphelenerek kendisine bakmak için girdiği evde bilgisayarın başında cansız bedeni ile karşılaştı.

Sapanca'da kanlı tartışma: Silahla iki kişiyi vurup kaçtı Sapanca'da kanlı tartışma: Silahla iki kişiyi vurup kaçtı

Topçu'nun arkadaşı, 112 Acil Çarı Merkezi'ni arayarak durumu bildirmesi üzerine bölgeye sağlık, polis ve İtfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan incelemede, bilgisayar koltuğunda hareketsiz şekilde yatarken bulunan Önder Topçun'un hayatını kaybettiğini belirlemesi üzerine cumhuriyet savcısı ve adli tabibe bilgi verildi.

Olay yerine gelen adli tabip doktoru ölümün şüpheli ölüm olduğunu belirlemesi üzerine nöbetçi savcının talimatıyla bölgeye çok sayıda polis olay yeri inceleme ekibi sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri yaklaşık 4 saat incelemenin ardından cumhuriyet savcısı, cinayet ya da doğal ölüm olup olmadığını belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere maktulün cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Polis ekipleri, şüpheli ölüm olayı hakkında arkadaşları ve çevresinin bilgisine başvurarak geniş çaplı inceleme başlattı.

37 yaşında hayatını kaybeden Öndet Topçu'nun cenazesi bugün öğle namazına müteakip Karasu Karapınar Mahahalles Merkez Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karasu Karapınar Tepe Mezarlığında toprağa verilecek.