31 Mart seçimlerinin üstünden 1 ay geçti.

Cumhur İttifakı Sakarya’da 7 belediyeyi kaybederek büyük bir yara aldı ve büyükşehirde de oy oranı yaklaşık yüzde 20 oranında düştü.

Sakarya’da el değiştiren belediyelerden bir tanesi ise Kaynarca Belediyesi oldu. Kaynarca Belediye’si 31 Mart seçimlerinde el değiştirerek AK Parti’den Yeniden Refah Partisi’ne geçti.

Kaynarca’nın yeni Belediye Başkanı Kadir Yazgan, seçilmesinin ardından eski yönetimin hesaplarını incelettirdiği öğrenildi.

Coşkun Bilir ipli tanga ile denize girsem caiz mi! Coşkun Bilir ipli tanga ile denize girsem caiz mi!

Eski Başkan Muraf Kefli ve Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu Kaynarca’da zaman zaman yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelmiş, Kaynarca Asliye Ceza Mahkemesi 24 Ekim 2023 tarihinde, kaçak inşaata Belediye Başkan Yardımcısı Akgünoğlu’nun onay verdiğini vurgulayarak Akgünoğlu’na görevi kötüye kullanma suçundan 4 ay 15 gün hapis cezası vermişti.

Olayların ardından Kaynarcalı bazı AK Partili meclis üyeleri ile Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu ters düşmüş ve meclis üyeleri Başkan Muraf Kefli’ye Ali Akgünoğlu’nu görevden alması yönünde baskı yapmıştı.

Ankara’ya kadar sıçrayan olay sonrasında Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz Kaynarca’ya gelmiş ve duruma müdahale etmek zorunda kalmış, AK Partili 3 meclis üyesi ise partisinden istifa etmişti.

medyabar