Nurettin Eryılmaz

Alınan bilgiye göre, Hendek ilçesi Akova Mahallesi’nde meydana gelen kazada, D-100 karayolundan yan yol güzergahına seyir eden İ.Y. yönetimindeki 54 KZ 6** plakalı otomobil, petrol istasyonu girişinde sürücünün önüne çıkan araca çarpmamak için manevra yapması ile kontrolden çıktı. 

Kontrolden çıkan otomobil, yolun kenarındaki markete daldı. Otomobilin hızla markete dalarak etrafı yıkmasıyla markettekiler büyük korku ve panik yaşarken, kaza anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. 

Meydana gelen kazada büyük maddi hasar meydana gelirken, kazada kimsenin burnunun kanaması tek teselli oldu. Kazayla ilgili polis ekipleri adli soruşturma başlattı.

Aracıyla seyir halindeyken hayatının şokunu yaşadı Aracıyla seyir halindeyken hayatının şokunu yaşadı

Kaza sonrası HALK54’e konuşan market sahibi ve çalışanı, her hafta sonu birkaç kez bu noktada hız bariyerlerinin kar kürerken sökülmesi sonrası kazalar meydana geldiğini belirttiler. 

Market sahibinin oğlu Umut Kerem Ayar ve çalışan Emre Öreye yan yol üzerinde petrole girişlerde kazaların oluşuna alıştıklarını ama ilk defa marketlerine araç girdiğini çok korktuklarını söylediler.

Hız kesici bariyer koysunlar
Market sahibinin oğlu Umut Kerem Ayar, meydana gelen kazayla ilgili HALK54'e yaptığı açıklamasında “Hafta sonları petrol istasyonuna girişte yapılan yan yol için hız kesen bariyerin koyulmasını karayolları ve belediyeden talep ettik, başvuru yaptık ama bir sonuç alamadık. Burada hız kesici bariyerler vardı. Kar yağdığında kar küreme aracı söktü bir daha bariyerler koyulmadı. Yetkililerden isteğimiz burada ölümlü bir kaza olmadan burada tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

Ölüm olmadan tedbir alınsın
Market çalışanı Emre Öreye “Toptancı gelmişti. Sipariş verdiğimiz ürünleri indirdik daha sonra içeri geçtik. Müşterilerle ilgileniyorduk. Büyük gürültü çıktı, sarsıntı oldu. Ben dışardaki tüpler patladı sandım, panikle dışarı çıktık. Baktık ki markete araç girmiş. Kimseye bir şey olmadı, maddi hasar var. Miktarı ne kadar bilmiyoruz. Sigorta eksperi gelecek hasar tespiti yapacak. E-5'den yan yoldan bizim tarafa girişlerde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu sürücüler kaza yapıyor. Her hafta birkaç tane kaza oluyor. Yollarda daha önce hız kesici bariyerler vardı yetkililer hız kesici bariyerleri buraya koysunlar burada birinin daha canı yanmasın” diye konuştu.