Nurettin Eryılmaz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Mart günü yapılan Millet İttifakı toplantısının ardından ortak cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı.

Siyasetin nabzı hızla artarken, HALK54 ekibi Kılıdaroğlu'nun adaylığı ve son günlerde Millet İttifakı’nda yaşanan gerilimlerle ilgili sokakta vatandaşlara mikrofon uzattı. 

Yaşanan son gelişmeleri HALK54 mikrofonuna değerlendiren Sakaryalı vatandaşlardan bazıları "Kemal beyin aday olacağını bekliyorduk" derken bazıları da "Mansur Yavaş aday gösterilecek diye bekliyorduk" diye konuştu. 

Bazı vatandaşlar ise "Muharrem İnce aday olmalıydı çünkü Z kuşağına çok iyi ufuklar açacak" derken, bazıları da "Recep Tayyip Erdoğan yine kazanacak. Kemal beye güvenmiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. HALK5'ün mikrofon uzattığı biri Cumhur İttifakı diğer 2'si Millet İttifakını tutan 3 elti, kamera karşısında aralarında medenice tartıştılar, "Kazanan ülkemiz olsun" dediler.

Siyasilerin sessiz seçim çalışması için vatandaşlar ne dedi! Siyasilerin sessiz seçim çalışması için vatandaşlar ne dedi!

HALK54'ün sokağın nabzını tuttuğu gündemle ilgili röportajda Z kuşağı gençleri, Muharrem İnce'nin parti otobüsünde yaptığı hit olan dans figürünü yaptı. Röportajda çok renkli değerlendirmeler oldu.