CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık 100 milletvekiliyle birlikte 13 Eylül Salı günü Sakarya'ya geliyor. Kılıçdaroğlu'nun TBMM'nin tatile girmesinin ardından 8 ilde 8 grup toplantısı programı kapsamında Sakarya'da yapacağı toplantı Adapazarı Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), TBMM açıkken salı günleri düzenlenen grup toplantılarını Meclis açılıncaya kadar 8 farklı ilde yapma kararı almıştı. 8 farklı ilde gerçekleştirilecek grup toplantılarından birinin de Sakarya'da yapılacağı duyurulmuştu.

Bu kapsamda 13 Eylül tarihinde yapılacağı duyurulan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte yaklaşık 100 milletvekilinin katılacağı toplantı için CHP Sakarya İl Örgütü, Sakarya Üniversitesi'nden salon talebinde bulunmuştu ancak SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ise CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’e olumsuz yanıt vererek talebi reddetmişti. 

CHP’nin saha çözüm ekibi Akyazı’da 24 bin 995 ev ve işyerini ziyaret etti CHP’nin saha çözüm ekibi Akyazı’da 24 bin 995 ev ve işyerini ziyaret etti

SAÜ'den gelen olumsuz yanıt sonrasında yer arayışına giren CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, grup toplantısının yapılacağı adresi kesinleştirdi. Edinilen bilgiye göre Başkan Keleş'in grup toplantısının Atatürk Spor Salonu'nda yapılması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvurduğu ve gerekli izinleri aldığı öğrenildi.