HALK54 ekibi, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "İktidarımızda çiftçiye KDV'siz ÖTV'siz kırmızı mazot vereceğiz" açıklamasını sokakta vatandaşlara sordu. İşte vatandaşların cevapları...

Maske takmama cezaları siliniyor Maske takmama cezaları siliniyor

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Son dönemlerde adı cumhurbaşkanı adayı olarak geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Edirne'de düzenlediği grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ayçiçeği tarlalarında çiftçilerin sorunlarını dinlediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "İnşallah, sizlerin oyları ile iktidar olduğumuzda, çiftçiye 'kırmızı mazot' vereceğiz. Mazotun ÖTV'si, KDV'si olmayacak. Yata veriyorsun ÖTV'siz, KDV'siz; çiftçiye veriyorsun mazotu ÖTV dahil, KDV dahil. Eğer destek verilecekse ÖTV'yi, KDV'yi kaldıracaksın, o mazotu başkası kullanmasın diye kırmızı yapacaksın, kırmızı mazot uygulayacaksın. Avrupa'da var zaten bu. Yani biz kendi ülkemizde, kendi çiftçimiz için bir şey daha düşünüyoruz" dedi.

HALK54 ekibi de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "İktidarımızda çiftçiye KDV'siz ÖTV'siz kırmızı mazot vereceğiz" açıklamasını sokakta vatandaşlara sordu. HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar, konuyla ilgili düşüncelerini dile getirirken, röportajda Fransa Paris'te yaşadığını söyleyen bir kadının "Fransa'da çalışmak zor, Türkiye'nin kıymetini bilmiyorsunuz" demesi üzerine kadınla vatandaşlar arasında sözlü tartışma yaşandı.