Halk54

Halk54’te konuşan Mavi Kanat Yamaç Paraşütü’nden Kubilay Ertürk, “Serdivan Kırantepe yamaç paraşütü için mükemmel bir alan ve her geçen gün yükselen değer olmaya da bu yönde devam ediyor. Türkiye’nin en güzel ve en güvenli yamaç paraşütü alanlarından bir tanesidir. Şehre yakın olması , kalkış alanına tekrar iniş yapılabilmesi ve yeni eğitim alanlar için uygun olması ,bu spora gönül verenleri buraya çekiyor. SAÜ, YTÜ, Boğaziçi ve ODTÜ gibi bir çok üniversitesi ve bir çok ilden uçuş yapmak için bu tepeye gelenler var” dedi.

Screenshot_1-35

Kubilay Ertürk, “Hava şartları ve kalkıştan sonra yine aynı bölgeye inmek veya aşağıda bir çok uygun iniş noktası bulunması bu alanı Marmara bölgesinin en kıymetli tepesi yapıyor. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk uçuşlarını buradan yapıyorlar.Uçmak isterseniz hiç bir eğitim almadan deneyimli bir pilot eşliğinde sizde uçabilirsiniz. Önümüzde ayrı bir koltuğa bağlanıyorsunuz. Kalkış yaptıktan sonra gayet rahat bir koltuğa oturuyorsunuz. 15 dakikalık uçuşumuz anında Full HD video kaydı alıyoruz” dedi.

1ed734d0-ea26-4a64-aaa8-ecd203be53d2

İlk uçanlar dahil herkesin burada unutamayacağı anılar biriktirdiğini belirten Ertürk, “Hava durumuna bağlı olarak  daha yükseklere çıkabiliyoruz. Kısacası Kırantape'de yamaç paraşütü aktivitelerine uygun olması paraşüt tutkunlarının uğrak noktası oldu. Buraya gelen paraşütçüler, hem ikili uçuş hem de tekli uçuşlarla doğa içerisinde keyifli vakit geçiriyor. Kendilerini metrelerce yüksekten aşağı bırakan pilotlar izleyenlere görsel şov sunuyor” dedi.