2024 yılı Kurban Bayramı kapsamında Türk Kızılay bu sene Afganistan’dan Bosna Hersek’e Tanzanya’dan Bangladeş’e 19 farklı ülkede kurban kesimleri ve dağıtımlarını gerçekleştirdi.

Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç Türk Kızılay’ı temsilen kurban faaliyetlerini yürütmek amacıyla Erbil’de Kurban Bayramı’nı geçirdi.

Şehidimizin cenazesi Sakarya'ya getirildi Şehidimizin cenazesi Sakarya'ya getirildi

Hayrettin Uçkaç yaptığı açıklamada; “Çok değerli halkımızın bizlere emanet etmiş olduğu kurbanlarını veteriner ve din görevlilerimiz ile beraber usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirdik. Erbil’de Kurban Bayramı süreci içerisindeki çalışmalarımızda bizleri hiç yalnız bırakmayan Türkmen kardeşlerimiz ve Irak Kızılay’ına da teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Irak Başkonsolosumuz Sn. Erman Topçu ile birlikte Türk Kızılay’ın geçen sene açılışını gerçekleştirdiği Erbil Yetimhanesini ziyaret ettik” dedi.

Erbil’de Irak Türkmen Cephesi Bakanı Aydın Maruf ile görüşen Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç’a vermiş olduğu desteklerden dolayı Bakan Maruf'a teşekkürlerini iletti.

Erbilde faaliyetlerini tamamladıktan sonra Adapazarı’na dönen Hayrettin Uçkaç, "Kurban bağışı döneminde desteklerini esirgemeyen değerli halkımız ve bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz kesmiş oldukları kurbanları Allah kabul etsin" dedi.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 14.44.21Whatsapp Image 2024 06 24 At 14.45.42