Kocaali’de özellikle yaz aylarında ve fındık sezonu nedeniyle artan trafik yoğunluğu ilçedeki bazı noktalardaki ihmaller nedeniyle çekilmez hale geldi.

Özellikle şehir merkezinde Dörtyol olarak bilinen kavşakta tam bir trafik keşmekeşliği yaşanırken, gelmiş geçmiş bütün belediye başkanları bir türlü bu keşmekeşliğin önüne geçemediler. Hal böyle olunca şehrin göbeğinde trafik tam bir kaos haline dönüşürken araç sürücülerinin de haklı tepkileri ve isyanları gündeme gelmeye başladı.

DÜZENSİZLİK VE KEYFİYET HAD SAFHADA

Özellikle Ortaköy ve Kirazlı güzergahında sağlı-sollu park eden ve keyfi bekleme yapan araçların yoğunluğu nedeniyle trafik akışı zaman zaman kilitlenirken, sürücüler düzensiz olan bölgeye geldiklerinde adeta çileden çıkıyorlar. Trafik akışı açısından düzensizlik ve keyfiyetin hat safhada olduğu bölgeye derhal neşter vurulması bekleniyor.

Apartmandan bisikleti böyle çaldı  Apartmandan bisikleti böyle çaldı 

CİDDİ BİR TRAFİK UYGULAMASI İSTENİYOR

Belediye Başkanı Ahmet Acar’a ve İlce Emniyet Müdürlüğü yetkililerine seslenen sürücüler Dörtyol kavşağının derhal bir düzenlemeye tabi tutulmasını isterlerken, trafik ekiplerinin de ciddi bir trafik uygulaması yapmaları gerektiğine vurgu yapıyorlar. 

Ada Gaste