Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Sündüz Şimşek ve kurum müdür yardımcılarının öncülüğünde görev yapan öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerin büyük emeklerle hazırladığı sergi büyük beğeni topladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın yanı sıra Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü yetkilileri, kurs öğretmenleri, usta öğreticiler ve kursiyerlerin katıldığı sergide ağırlıklı olarak; Filografi, Minyatür ve Tezhip, Hat Sanatı, Ahşap Boyama, Çini, Yığma Vitray, Amigurumi, Takı Tasarımı, Kilim Dokuma, Keçe, El Nakışları, Kösele Çanta, Sepet Örücülüğü, Saraciye Montajcısı ve İğne Oyası ürünler sergilendi.

Düzenlenen programda serginin gezilmesinin ardından çok amaçlı salonda kısa bir süre önce vefat eden Adapazarı Halk Eğitimi Merkezî Müdürü Abdülvahid Uygar için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Yıl boyunca kurslara en fazla katılım gösteren 4 kursiyere teşekkür belgesi verilirken şehrimizde bulunan yabancılar için açılan sosyal yaşam ve uyum kurslarının sertifika töreni gerçekleştirildi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında 1-7 Haziran tarihleri arasında ilimizde faaliyet gösteren 17 Halk Eğitimi Merkezi tarafından çok sayıda etkinlik yapılacak.